Rehber Xiaomi cihazları için Fastboot sürücüleri kurulumu

KAMU SPOTU
Xiaomi'nin fastboot'u kullanmayı işkence haline getirmesi sebebiyle pek çok kişi yazılım atmayı beceremiyor ve cihazlarını dandik mahalle telefoncularına bırakıyor, sonuç ise %95 hüsran. Buna dur demenin vakti geldi.

Müthiş mizahımı bir kenara bırakıp başlayalım.

1. İlk olarak Fastboot sürücülerini indirmeniz gerekli. SÜRÜCÜ

Kullandığınız Windows sürümünün yazdığı klasörü indirin, içindekileri değil. (Win10 için olan sürücüler Win11'de de çalışacaktır.)

2. Cihazınızı Fastboot moduna sokun. Telefon kapalı haldeyken ses kısma tuşu ve güç tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır, eğer olmazsa ADB üzerinden adb reboot bootloader yazarak da Fastboot'a girebilirsiniz.

3. Aygıt yöneticisini açın ve cihazınızı bulun, yanında sarı bir ünlem olacaktır. İsmi kod adı şeklinde gözükmeli. (Örneğin, Camellian bir cihaz M2103K19PG olarak görünmeli. Bölgeye bağlı olarak 1 harf değişebilir.)

4. Cihaza sağ tıklayın, "Sürücüyü Güncelleştir" seçeneğini seçin ve indirmiş olduğunuz sürücü klasörünü seçin.

Adımları sorunsuz şekilde takip ettiyseniz artık fastboot komutlarını kullanabiliyor olacaksınız.

NOT: Sürücüleri güvensiz bir kaynaktan değil resmi Mi Unlock Tool'dan aldım, gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Azoic @Alarko Kombi @Kullanıcı311 Note 11 Pro kullanıyorum hocalarım, telefoncu vatandaşlar güncelleme atarsan IMEI gider filan dediler, para koparmak kendilerine bağımlı hale getirmek için mi böyle söylüyorlar, cihaz update kısmından otomatik buluyor update i ama IMEI sıkıntısı olmasın diye yapmıyorum bir fikriniz var mı konuyla ilgili.

@Azoic @Alarko Kombi @Kullanıcı311 Note 11 Pro kullanıyorum hocalarım, telefoncu vatandaşlar güncelleme atarsan IMEI gider filan dediler, para koparmak kendilerine bağımlı hale getirmek için mi böyle söylüyorlar, cihaz Update kısmından otomatik buluyor Update'i ama IMEI sıkıntısı olmasın diye yapmıyorum bir fikriniz var mı konuyla ilgili.

Hocam cihaz kaçak mı TR mi?

@Azoic @Alarko Kombi @Kullanıcı311 Note 11 Pro kullanıyorum hocalarım, telefoncu vatandaşlar güncelleme atarsan IMEI gider filan dediler, para koparmak kendilerine bağımlı hale getirmek için mi böyle söylüyorlar, cihaz update kısmından otomatik buluyor update i ama IMEI sıkıntısı olmasın diye yapmıyorum bir fikriniz var mı konuyla ilgili.
Ne yazık ki doğru hocam, güncelleme sonrası IMEI silinebiliyor ve hatta cihaz bootloop gibi sorunlarla karşılaşabiliyor.

@Alarka Kombi @Kullanıcı311 Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, çok önceden Rom filan işleriyle uğraşmışlığım var az çok anlıyorum da bana mantıksız gelmişti.
Hocam güncellemeleri otomatik olarak yapmadım, daha doğrusu yapamadım. Güncellemek istediğimde telefon güncellemeyi indiriyor reset atıyor ama güncellemiyor. Bunu Twrp üzerinden yapabiliyormuşuz ben denemedim. Gel gelelim imei gider hikayesine. Büyük güncellemeler olduğu zaman root silip stock rom kurup güncellemeyi yaptım daha sonra tekrar rootladım. Bu işlemi 3 kere 3 büyük güncellemede yaptım. İMEİ güncellemede gitmez hocam. Bu tamamen uydurma. Twrp üzerinden zarar verme ihtimaliniz olabilir fakat ben bunu yaşamadım. İmei atma işleminden sonra rom değişimine kadar root kurulumu, stock rom dönüşümü hepsini yapabiliyorsunuz bu işlemlerin imei kısmıyla bir alakası yok. Gönül rahatlığıyla bunlar arası geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca imei repair işlemi o kadar da zor değil. Ben kendim yaptım. Çok eskiden 3-5 rom yükleme, root atma işlemleri yapmış biri olarak basitçe yaptım.

Googleye redmi note 9 pro imei repair yazarsan linklediğim gibi bir çok basit anlatım ve içerik mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı