Xiaomi İkinci alana Root kurulabilir mi?

fkuufknfx

Hectopat
Daha fazla  
Xiaomi cihazımda ikinci alan diye bir özellik gördüm. Root işlemini bu ikinci alana kurabilir miyiz? Garantiden çıkar mı?
Screenshot_2019-07-14-01-25-23-722_com.miui.securitycore.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, root denilen olay bahsettiğiniz gibi ikinci alanlık bir şey değildir. Sistemin tamamına yüklenir. Root cihazı garanti dışı bıraktırır. Hele ki root için üçüncü part yazılımların birkaç tanesi güvenilirdir, eğer yanlış bir şey yaparsanız cihazını bozabilirsiniz. Ve Root cihaza hard reset atınca silinmez. Unroot yapmanız gerekir. Ve artık root için üreticiler ciddi güvenlik önlemi alıyorlar. Xiaomi'yi bilmiyorum ama, Samsung'da Knox sayacıyla anlaşılıyordu. Ve artık Knox ciddi anlamda root atmayı engelliyormuş.

Son düzenleme:
Sadece ikinci alana root atamazsınız. Root yaparsanız tüm cihaz root edilmiş olur. Ayrıca root attığınız zaman garantiden çıkacak diye kesin bir bilgi yok. Bunu şuan Knox sayacı yardımıyla sadece Samsung yapıyor. Ayrıca Türkiye'deki servislerin çoğunun unroot edilmiş ve stok ROM'un tekrar temiz şekilde kurduktan sonra cihazın root edilip edilmediğini anlayacak kapasitesi yok maalesef... Bana kalırsa Samsung haricinde tüm cihazların root edildikten sonra garantisi hala ediyor. Samsung'un Knox sayacını sıfırlamayı başaran kullanıcılar var. Sonuçta insan yapımı olan birşeyi insanoğlu çözebilir.
Aldığım tüm cihazları root yaptım. Farklı markalarda 3-4 tane cihazımı unroot edip servise verdiğim de oldu. Kimse de demedi bana bu cihaz root edilmiş garanti dışıdır diye... Donanıma müdahale edilmediği sürece garanti kolay kolay bozulmaz bana göre. Tabiki kullanıcı olarak cihazı fabrikadan çıktığı hale getirecek bilgi sahibi olmanız gerekiyor...

herkese yorumları için teşekkür ederim
@NooName ben stock rom kurmayı vs. biliyorum ama telefonu yeni aldım sence root atmalı mıyım bir sorun olur mu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı