Xiaomi IMEI kabul etmedi

Ars179

Centipat
Daha fazla  
Ben bugün yeni bir hat aldım. Telefonumda (Redmi Note 10S) ikinci bir IMEI yoktu. Bende mecbur bir telefoncuya girip attırdım. Akşama IMEI gitti. Başka konulara bakınca aynı IMEI'yi başkalarınada atıyorlarmış. Yarın aynı telefoncuya tekrar gideceğim. Adamlar bir daha konuşacağım. Eğer sıkıntı falan çıkarırsa tavsiyeniz var mı?

Ben bugün yeni bir hat aldım. Telefonumda (Redmi Note 10s) ikinci bir IMEI yoktu. Bende mecbur bir telefoncuya girip attırdım. Akşama IMEI gitti. Başka konulara bakınca aynı IMEI'yi başkalarınada atıyorlarmış. Yarın aynı telefoncuya tekrar gideceğim. Adamlar bir daha konuşacağım. Eğer sıkıntı falan çıkarırsa tavsiyeniz var mı?

Hocam aynı şeyi bende yaşadım en mantıklısı adama gidip IMEI gittini söyleyip paranı geri istemek. Eğer geri alabilirseniz gidip telefonculardansa adı şu an aklıma gelmedi orada resmi olarak attırmanız.

öncelikle bu yasal bir işlem değildir, orijinal imeinin gittiğini varsayarak yazıyorum. tuşlu eski bir telefon bul (illaki bozuk da olsa kenarda biryerde nokia3310 gibi birşey vardır), bunun imeisini çak buna de. hiçbir problem yaşamazsın.

Mantıklı bir fikir eğer elinizde yoksa bir 100 200 TL'ye alırsınız IMEI duran bir tuşlu telefon onun kini attırırsınız zaten bir IMEI 100 200 TL en azından garanti olur.

imei.png

Bu mesajı orada buldum.
Ne kadar doğru bilemem.

Öyle bir şey mi var ya?
Mesela A2 Lite 4.5G destekli, onun IMEI'sini alıp yeni telefona aktarsaktamı 3G olur?

Hayır, sen eski telefonun IMEI'sini çaktın diyelim, o eski telefon mesela 3G destekliyor. Operatör o cihaza göre frekansı ayarlıyor. Telefon modelini IMEI üzerinden öğreniyor.

Hocam aynı şeyi bende yaşadım en mantıklısı adama gidip IMEI gittini söyleyip paranı geri istemek. Eğer geri alabilirseniz gidip telefonculardansa adı şu an aklıma gelmedi orada resmi olarak attırmanız.

Acaba verirmiki orası sıkıntı. Vermezse ne yapacağım onu bilmiyorum. Öğrenciyim sonuçta.

Hayır, sen eski telefonun IMEI'sini çaktın diyelim, o eski telefon mesela 3G destekliyor. Operatör o cihaza göre frekansı ayarlıyor. Telefon modelini IMEI üzerinden öğreniyor.
Operatörün IMEI'ye bakıp ona göre frekans ayarlaması gibi bir durum söz konusu değil, yanlış bir bilgi. Cihazımda Samsung Curby IMEI'si kayıtlı ama 4.5G, VoLte ve VoWiFi kullanabiliyorum. Turkcell uygulamasına ilk giriş yaptığımda tarafıma SMS geliyor "Hattınıza Xiaomi marka cihazdan Turkcell mobil uygulamasına giriş yapıldı.." şeklinde. Uygulama izinlerinde cihaz bilgileri ile ilgili kısım var. Cihazınızın marka modelini öğrenebiliyor. IMEI Repair işlemi düzgün yapılıp modem dosyası sağlam olduğu sürece sorun olmaz. IMEI numarası ile 3G - 4.5G bağlantısının alakası yok.​

Geri
Yukarı