Xiaomi kullanıcı dostu olmaktan çıkmış bir firma

Şahsen Mi9t kullanıyorum ancak telefonu yükseltmek için bütçeyi gereksiz 3-4 bin ₺ arttırmak istemiyorum. Yüksek model Xiaomi telefon alacağıma düz bir iPhone almak daha mantıklı.

Xiaomi Türkiye pazarında o kadar da düşük fiyatlı telefonlar satmıyor. Örneğin ABD'de 450 dolara satışa sunduğu Poco F2 Pro için Türkiye'de 7000 TL istiyor. Türkiye'de 7000 TL olan iPhone 11'in ABD'deki satış fiyatı ise 700 dolar. Aradaki farkı varın siz hesaplayın.

Ben Mi9T'den aşırı memnun biriyim, kamerası iPhone 8 Plus ile kapışır mükemmel. Diğer özellikleri zaten üst seviye super AMOLED vs.

Ben bu telefonu 2500'e aldım şu an 3200 civarı, 2. el 2800'den satsam bile daha iyisi için 4bin ₺ fark vermeye değer mi?

Verilse bile iPhone 11 almak daha mantıklı,
Üstelik iPhone kasma donma sorunu yaşatmaz, Mi9T'de yazılım kaynaklı sorunlar görüyorum.
Doğru ne ise onu konuştum. Redmi Note 8 alıp ek olarak, iPhone 11'den daha iyi diyenler bir kenara çekilsin. Bir telefonun ana damarı yazılımı ve Xiaomi bu fiyatlar ile fazla tutunamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz nedir hocam ? Arkadaşın Mi 6 cihazı garanti bitmesine rağmen batarya değişimi yapmışlar ücretsiz ama telefonun okuyucusu bir algılayıp bi algılamıyormuş. Bana bozdukları için batarya değişimi yapmış olabilirler gibi geliyor.
Hocam Redmi Note 9S gittim en iyi performansı versin diye 6GB ram olan versiyon almıştım :( böyle olacağını bilseydim Huawei alırdım. Hatta konu linkini bırakayım.

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum ben 2.000 TL'ye aldım şu an bilmiyorum kaç fakat tamamen suçu firmaya atmayın. Ülkemiz ülke olmaktan çıktı artık ekonomi açısından. Silivri soğuktur fazla bir şey demeyeceğim.
Hocam Xiaomi'nin fiyat politikası fiyatına göre yüksek seviyeli donanım ama iyi olmayan bir yazılıma dayanıyor. Ben de Mi 8 lite 6/128 kullanıyorum. Cihazı ilk aldığımda yalan söylemiyorum 60FPS 4 saat oyun oynadığım halde %15 şarjım kalıyordu. Şuan oyunsuz 6 saate şükrediyoruz Mi 8 lite kullanıcıları olarak. Vergilerde işin içine iyice bir çomak sokuyor. Haklısınız ama Evofone da haksız değil.
Hocam Redmi Note 9S gittim en iyi performansı versin diye 6GB ram olan versiyon almıştım :( böyle olacağını bilseydim Huawei alırdım. Hatta konu linkini bırakayım.
Hocam Antutu testi yaptınız mı ? Sorunlarınız olursa şu siteye gelin. Her türlü soruya cevap veririz.

Vergiler arttı 100 dolar altı olan telefonlar da gümrüğe fiyat bildirip onay alması gerekiyor onay almayanlar 200 dolardan + vergiler hesaplanıyor diye biliyorum Xiaomi ise fiyatı uygun olan telefonlardan ancak ne yazık ki Xiaomi Türkiye bayiliğini alan firma bir Türk firması olunca düşük fiyat beklemeyin bizim insan maalesef düşük fiyat/kâr değil kâr/kâr prensibini tercih ediyor bu da fiyatın aşırı uçmasını sağlıyor.
Yerli firmalar da zam üstüne zam yapıyor kazanılan parayı dolara çevirip dövizi başka ülkelere aktarıyor.
Durum sadece bundan ibaret değil ülkemizde vergiler gerçekten çok fazla krizin etkisini vergi alarak atlatıyoruz çünkü üretim ihracat oranımız az ülkemize gelen döviz yok bizde döviz üzerinden sürekli alışveriş yaptığımız için (yerli firmalar yeterince rekabetçi ürün sunamıyor) ülkemizde giden döviz musluğunu kısmak için vergi ile frenliyor olan biten bu.
Yani şu anda merkez bankasında döviz rezervi az Türk lirası değer kaybediyor ticari para takas anlaşmaları yetersiz örnek olarak ABD'de ticaret anlaşmasına yanaşmıyor ambargo uyguluyor pek çok firma ABD'ye ürün satamıyor ABD'de bize ürün satmıyor çünkü ticari teamüller gereği bizde aynı şekilde karşılık veriyoruz trump anlaşma olmadan bana vergi ödeyeceksin diyor ki aşırı bir vergi bu da.
Yani bayağı bir olaylar dönüyor bir de korona belası çıktı Akdeniz'de haklarımızı gasp etmeye çalışıyorlar vs. vs. Yani istikrarsızlık ve öngörülemezlik durumu hakim inşallah bu durum süreci fazla uzamaz.

Fiyatları arttı. Ben 1700 TL fiyata Redmi Note 8 aldım. Fakat kısa zamanda anneme verip iPhone'a geçmeyi düşünüyorum. Çok sorunlu bir arayüzü var, Samsung Galaxy J7 2016 kullanırken çok daha az sorunla karşılaşıyordum.
MIUI pişmanlıktır,almayın,aldırtmayın. Hatta forumda birkaç kişiyi Xiaomi almaktan vazgeçirdiğim için çok mutluyum. Biz pişman olduk bari millet pişman olmasın.

MIUI pişmanlıktır,almayın,aldırtmayın. Hatta forumda birkaç kişiyi Xiaomi almaktan vazgeçirdiğim için çok mutluyum. Biz pişman olduk bari millet pişman olmasın.
Aynen öyle. Ben normalde gidip 2.el iPhone 7 veya 7 Plus alacaktım bizim bir tanıdık telefoncudan. Babamın sıfır telefon al ısrarı ile Redmi Note 8 aldım ve şu an da pişmanım aldığıma.

İğrenç ve dandik bir firma. Daha kendi yönettikleri servisleri bile yok.

Çin'den sakız fiyatına aldıkları parçaları toplayıp ürünler yapıyorlar. Yapıştırıyorlar ucuz bir fiyatı. Sonra insanlar ''Wow, bu Xiaomi ürünü çok ucuz, wow herkese önermeliyim, manyak bir fiyat bu'' diyorlar.

MIUI arayüzlerini de herhalde kör birine yaptırmışlar. Bu kadar dandik bir arayüz yok.

Hani yaptıkları ürünlerin fiyatları da o kadar ucuz değil. Yaptıkları ürünler o kadar güzel de değil.

Mesela millet Airdots çıktığında deliler gibi aldılar. Noldu sonra? Kulaklıkların ses kalitesi dandik 10TL'lik pazar kulaklığı gibi çıkınca millet çöpe attı. Bu kulakları almak yerine millet akıllı seçim yapıp ne bileyim Galaxy Buds gibi kulaklıklar alsalardı hem israf olmazdı hem memnun olurdular.

Aynı şey Redmi Note 8 için de geçerli mesela. Aldı millet çılgınlar gibi sonra açılan yok kasıyor yok bilmem ne konuları...

Telefon alacakken mesela Redmi Note 8 fiyatına Samsung alternatifi varsa Samsung alternatifini alın.

Telefonlarının SAR değerleri de çok yüksek. TAA'nın söylediği gibi malum organlarınız süner.

Çoğu Çin'li firma gibi kopyalamakta da çok ustalar.
MIUI arayüzü bildiğiniz iOS'dan esinlenilmiş.
Airdots Pro kulaklıkların mesela ismi de tasarımı da birebir AirPods'dan esinlenilmiş.
Özgün değiller.

İğrenç ve dandik bir firma. Daha kendi yönettikleri servisleri bile yok.

Çin'den sakız fiyatına aldıkları parçaları toplayıp ürünler yapıyorlar. Yapıştırıyorlar ucuz bir fiyatı. Sonra insanlar ''Wow, bu Xiaomi ürünü çok ucuz, wow herkese önermeliyim, manyak bir fiyat bu'' diyorlar.

MIUI arayüzlerini de herhalde kör birine yaptırmışlar. Bu kadar dandik bir arayüz yok.

Hani yaptıkları ürünlerin fiyatları da o kadar ucuz değil. Yaptıkları ürünler o kadar güzel de değil.

Mesela millet Airdots çıktığında deliler gibi aldılar. Noldu sonra? Kulaklıkların ses kalitesi dandik 10TL'lik pazar kulaklığı gibi çıkınca millet çöpe attı. Bu kulakları almak yerine millet akıllı seçim yapıp ne bileyim Galaxy Buds gibi kulaklıklar alsalardı hem israf olmazdı hem memnun olurdular.

Aynı şey Redmi Note 8 için de geçerli mesela. Aldı millet çılgınlar gibi sonra açılan yok kasıyor yok bilmem ne konuları...

Telefon alacakken mesela Redmi Note 8 fiyatına Samsung alternatifi varsa Samsung alternatifini alın.

Telefonlarının SAR değerleri de çok yüksek. TAA'nın söylediği gibi malum organlarınız süner.

Çoğu Çin'li firma gibi kopyalamakta da çok ustalar.
MIUI arayüzü bildiğiniz iOS'dan esinlenilmiş.
Airdots Pro kulaklıkların mesela ismi de tasarımı da birebir AirPods'dan esinlenilmiş.
Özgün değiller.
Mesela ben Redmi Note 8'i Ocak ayında 1420 TL'ye incehesaptan aldım. O paraya göre çok iyiydi. Fakat 2500'e sanki daha iyi telefonlar alınabilir. Ben öneriyorum bu telefonu tabi ki. Kullanıyorum memnunum da. Fakat ben şimdi ki fiyatına göre 1000 TL daha ucuza aldım. O yüzden şimdi note 8 alınır mı alınmaz mı orası tartışılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı