Xiaomi Mi 10T nasıldır?

Ciddi misiniz? Adamlar ucuza telefon satıyor zaten, biraz da onlar para kazansın. Daha önceden açıklama yapıldı Xiaomi tarafından. Ayriyeten reklamları kapatabiliyorsunuz.
Xiaomi, neredeyse her yazılımsal müdahaleden para kazanıyor zaten. Kullanıcının gözüne reklam sokması ne işe yarıyor Allah aşkına?
Bu saçmalık değil de nedir?

Ucuza telefon sattıkları da yok. Bir şeyin ederi ne ise o fiyata satılıyor. Sadece bizim göremediğimiz yerlerden kısıyorlar.

Örneğin ekran panelleri genelde kalitesiz.

Şarj soketlerinin kısa sürede bozulduğuna birçok kez denk geldim.

Bataryaları çabuk eskiyor. Bizzat tecrübe ettim.

Ekranları ve sözde cam kaplamaları çok kolay çiziliyor.

Cihazların içine toz kaçtığı oluyor.

Konu sahibi kaliteli bir cihaz istediği için bu kriterleri göz önüne alarak "Kaliteli bir şey arıyorsanız Xiaomi'den uzak durun." dedim.

Yoksa direkt gelip "Mi 10T nasıldır? Alınır mı?" deseydi elbette alınır derdim.
Başka konularda Redmi Note 9 Pro'yu da önerdiğim oldu. Sanırım birçok kişi direkt Xiaomi alınmaz dediğimi sandı. :D

Kağıt üstünde iyi dursa da her şey göründüğü gibi olmayabiliyor.
Mi telefonlardaki reklamlar:
MIUI arayüzündeki reklamlar.
  • MSA uygulaması.
  • Mi Security uygulaması.
  • Mi Browser reklamları.
  • Mi Music uygulaması.
  • Mi Video reklamları.
  • Mi File Manager reklamları.
  • Downloads klasöründeki reklamlar.
  • Klasörlerdeki reklamlar.
  • MIUI Themes reklamları.
Her fotoğraf çekişinizde telefonun fotoğrafınıza kendi filigranını basması.
Her uygulamada, hatta sıkı durun. Hesap makinesinde dahi telefonun kullanıcı sözleşmesi, verilerinizi işleme sözleşmesi, gibi uzun uzun sözleşmeler imzalatması.
Ağır çalışması, akıcı çalışmaması, bazen takılmalar ve kasmalar yapması.

Samsung Galaxy akılsız telefonlarından bahsetmeme zaten gerek yok.

Servis kalitesinden beklentiniz olmasın. Markanın Türkiye distribütörü Evofone. Başka bir şey söylemeye gerek var mı? Zaten araştırdığım kadarıyla yurt dışında bile memnun değilmiş insanlar.

• MSA uygulaması.
  • Mi Browser reklamları.
  • Mi Music uygulaması.
  • Mi Video reklamları.
Her uygulamada, hatta sıkı durun. Hesap makinesinde dahi telefonun kullanıcı sözleşmesi, verilerinizi işleme sözleşmesi, gibi uzun uzun sözleşmeler imzalatması.

Servis kalitesinden beklentiniz olmasın. Markanın Türkiye distribütörü Evofone. Başka bir şey söylemeye gerek var mı? Zaten araştırdığım kadarıyla yurt dışında bile memnun değilmiş insanlar.
Ne güzel yazdınız! :D
MIUI 11 çok berbat ve hantal idi.

MIUI 12 ile birlikte bariz şekilde performans arttı. Biraz daha iyi geldi.

Eh, sonuçta F/P bir telefonda her şey mükemmel olacak değil ya!

• MSA uygulaması.
  • Mi Browser reklamları.
  • Mi Music uygulaması.
  • Mi Video reklamları.

Bu dediğin reklamlar benim telefonda yok. Çekilen fotoğraflara fligran basma özelliğini kamera uygulamasından açıp kapatabiliyorsun. Devlet sırrı değil. Snapdragon 855'den midir nedir kasma donma yok. Üst seviye işlemcili telefonlarda olmaz kasma gibi olaylar. Bu marka altındaki tüm modellerde duyduğunuz tüm sorunlardan çorba yapıp ortaya serpmişsiniz. Lütfen model model değerlendirelim.
Mi 10T ile ilgili sorunları konuşalım.

Son düzenleme:
Bu arada bir arkadaşım yurt dışından gelmiş Xiaomi telefonuna imei repair işlemi yaptırmış. Çok uyguna almış. Yasal olmayan bir şey ve bu yüzden önermiyorum.
Benim 5500 TL'ye aldığım garantili Mi 9T Pro'yu 2600 TL'ye almıştı. Xiaomi'yi piyasada en cazip klan şey bu sanırım. 5500 TL'lik telefonuma su kaçsa veya düşme sonucu kırılsa vs. garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Arkadaşım yarı fiyatına aldığından arıza durumunda parasıyla yaptırsa sorun olmaz ama benim gibi garantili ürünü 2 katına aldığımızda ekran kırılması ve sıvı teması arızaları gibi sorunlar yine garanti kapsamına girmiyor ve yine parayla yaptırıyoruz.
Yurtdışı kayıtsız ve imei repair yapılmış telefonların böyle bir avantajı mevcut malesef. Üstelik Xiaomi telefonlara imei repair işlemi yapıldıktan sonra güncellemeleri almaya devam ediyor. Tek sorun telefonun ayarlarından fabrika ayarlarına döndürülünce repair yapılan imei düşüyormuş. Peki telefonu nasıl sıfırlıyorlar? Xiaomi Mi Flash uygulaması ile bilgisayardan sıfırlıyorlarmış. Bu şekilde repair ile yüklenen imei düşmüyormuş.
Tüm bunlar yasal değil ve kesinlikle yapılmamalı. Uyarıyorum. Yasalara uyun.

Bu arada bir arkadaşım yurt dışından gelmiş Xiaomi telefonuna IMEI repair işlemi yaptırmış. Çok uyguna almış. Yasal olmayan bir şey ve bu yüzden önermiyorum.
Benim 5500 TL'ye aldığım garantili Mi 9T Pro'yu 2600 TL'ye almıştı. Xiaomi'yi piyasada en cazip klan şey bu sanırım. 5500 TL'lik telefonuma su kaçsa veya düşme sonucu kırılsa vs. garanti kapsamına girmiyor diye biliyorum. Arkadaşım yarı fiyatına aldığından arıza durumunda parasıyla yaptırsa sorun olmaz ama benim gibi garantili ürünü 2 katına aldığımızda ekran kırılması ve sıvı teması arızaları gibi sorunlar yine garanti kapsamına girmiyor ve yine parayla yaptırıyoruz.
Yurt dışı kayıtsız ve IMEI repair yapılmış telefonların böyle bir avantajı mevcut maalesef. Üstelik Xiaomi telefonlara IMEI repair işlemi yapıldıktan sonra güncellemeleri almaya devam ediyor. Tek sorun telefonun ayarlarından fabrika ayarlarına döndürülünce repair yapılan IMEI düşüyormuş. Peki telefonu nasıl sıfırlıyorlar? Xiaomi Mi Flash uygulaması ile bilgisayardan sıfırlıyorlarmış. Bu şekilde repair ile yüklenen IMEI düşmüyormuş.
Tüm bunlar yasal değil ve kesinlikle yapılmamalı. Uyarıyorum. Yasalara uyun.
O işlem IMEI Repair değil. Bildiğiniz IMEI değiştirme işlemi ve yasal değil.
IMEI Repair, cihazın orijinal IMEI numarasını yüklemektir.
Ayrıca IMEI numarası Xiaomi cihazlar için şimdilik sadece SIM 2'ye uygulanabiliyor. Yani SIM 1 çalışmıyor. Uygulanabiliyor ama çalışmıyor.

Fabrika ayarına getirme işleminden sonra IMEI değişmiş cihazdan IMEI gitmiyor bazı durumlarda. Bu, Repair yapılan yönteme göre değişiyor.

O işlem IMEI Repair değil. Bildiğiniz IMEI değiştirme işlemi ve yasal değil.
IMEI Repair, cihazın orijinal IMEI numarasını yüklemektir.
Ayrıca IMEI numarası Xiaomi cihazlar için şimdilik sadece SIM 2'ye uygulanabiliyor. Yani SIM 1 çalışmıyor. Uygulanabiliyor ama çalışmıyor.

Fabrika ayarına getirme işleminden sonra IMEI değişmiş cihazdan IMEI gitmiyor bazı durumlarda. Bu, Repair yapılan yönteme göre değişiyor.
Düzeltme için teşekkür ederim. Yasal olmayan bir durum olduğu için klavuzluk yapar duruma düşmek istemedim. Yasalara uyalım, uymayanları uyaralım.

Mesajlarımıza troll ifadeler atan üye ne için ve hangi amaçla attı? Sebebini öğrenmek isterim. Hem konuya o arkadaşın da bir katkısı olmuş olur. Sebepsiz yere kullandığı ifadeler hakkında gereken raporlamalarda bulunacağım.

Çekilen fotoğraflara filigran basma özelliğini kamera uygulamasından açıp kapatabiliyorsun.
Evet. Az önce saydığım reklamlar ve filigranları ben kapattım. Yani bir şekilde kapatılabiliyor. Ama yine de belirtmekte de fayda var. Mesela çevremizde o kadar kullanan var ama hangisine sorsak nasıl kapatılacağını bilemedi.

Benim deneyimleri aktardığım cihazda Snapdragon 730G işlemci var. Xiaomi Mi Note 10 Lite hakkında annemin şikayetleri ve benim de gördüğüm bazı şeyler hakkında konuştum. Redmi falan da değil bir de.

Snapdragon 855 varsa zaten kasmamalı.

Türkiye distribütörü olayı zaten Xiaomi Türkiye garantili Xiaomi cihazlarda geçerli. Teknik özelliklere bağlı bir şey değil ki. Mi 10T hakkında konuşmak gerekirse mesela 8K video çekebiliyor. Ama tek seferde çekeceğiniz bir videoda süre sınırı var diye biliyorum.

Türkiye distribütörü olayı zaten Xiaomi Türkiye garantili Xiaomi cihazlarda geçerli. Teknik özelliklere bağlı bir şey değil ki. Mi 10T hakkında konuşmak gerekirse mesela 8K video çekebiliyor. Ama tek seferde çekeceğiniz bir videoda süre sınırı var diye biliyorum.
8K video özelliğinden kim yararlansın ki şu an için? Ki diğer 8K çekim yapabilme özellikli cihazlarda da durm böyle bildiğim kadarıyla.

Ben alınabilir olarak bakıyorum.

Geri
Yukarı