Xiaomi Mi 6 hala alınır mı?

Yedek parça nasıl sıkıntı olsun? Servisi ne için var? Mi 6 LG panel kullanan modellerde GS çıkma riski var elbette.

Bilmiyorum. Bu konuda böyle bir şeyden bahsetmişlerdi. Serviste bile bulunamıyormuş falan.

Hocam Mi 6 sipariş ettim. LG panel çıkarsa ne yapmalıyım? n11.com üzerinden aldığım mağazanın puanı ve yorumları gayet iyi. Diğer Xiaomi telefonlarını da satan bir mağaza.

Hocam biliyorsunuz daha önce de Mi 5X için 1080p'de 60FPS gelecek mi diye bir konu açmıştım. Cevap yazmıştınız. İşlemcisi yeterli değil diye. Mi 6'da da yok lakin SD 835 gibi bir canavarı taşıyor. 5X'te iken kamera da kasmalar oluyordu. Video çekerken falan. Mi 6 için de aynı olay olmaz umarım.

Mi 6 ile video çekimi yapmadim kasmamasi gerek. Kamerasi 1080 60 FPS çekebilecek kapasiteye sahip ama 30 FPS de neden Xiaomi bu kadar israr ediyor ben de bilmiyorum.

Satış politikası sanırım. Öyle olsa bile hala yerine oturmayan bazı mantıksız sebepler oluyor, neyse.

İphone 8'den üstün ? Bu saçmalığı kim söyledi size. Android ile iOS karşılaştır demiyorum. Örneğiniz gerçekten saçma ötesi.

Dostum Epeye bakarsan Mi 6 88 Puan,İphone 8 ise 75 puan alıyor. Epey Mi 6’yı iphone 8’den üstün tutuyor. halbuki Mi 6 İphone 6S ile hemen hemen kafa kafaya. Cahilliğine veriyorum,birdaha bilmediğin konularda yorum yapma.

Evet, kesinlikle alınır. Emülatörlerde bile Xiaomi üzerinden İmei verip gösteriyor ki performanslı olsun diye. Gidipte başka bir telefon göstermediklerine göre, gayet performanslı bir telefon olduğu kesin.

Dostum Epeye bakarsan Mi 6 88 Puan,İphone 8 ise 75 puan alıyor. Epey Mi 6’yı iphone 8’den üstün tutuyor. halbuki Mi 6 İphone 6S ile hemen hemen kafa kafaya. Cahilliğine veriyorum,birdaha bilmediğin konularda yorum yapma.

Dostum haklısın o konuda da, epey üzerinden android ve iOS modellerini karşılaştırmak yanlış olur. Çünkü epey direkt olarak özellikleri karşı karşıya tutuyor. Hayatında hiç iOS kullanmamış biri için de özellikleri karşı karşıya getirsen, android her zaman daha avantajlı görünecektir zaten.

iOS her zaman stabilitesi ve sistemin kendi içinde muhteşem uyumuyla ön plana çıktı. Bu sayede zaten az özellikler ile olağan performans sergiliyor.

Birde iOS karşısında Mi 6'yı ezmeye gerek diye düşünüyorum. Şu fiyatlarla gerçekten inanılmaz. Mi 6 almak yerine, 2. el iPhone 7 veya 6S düşünüyordum en başta. 6S'in 16GB modeli Mi 6'dan daha pahalı olunca vazgeçtim. Üstüne birde zam gelince. 6S'in şu saatten sonra alınmayacağı kanaatindeyim. Ayrıca Mi 6 Youtube'da izlediğim hız testi videolarına göre X'a kadar kafa tutan bir telefon olmuş. Elbette X veya 8 daha üstün. Lakin Mi 6'nın da hakkını vermek gerek. Android tarafında iOS'a karşı hız testlerinde çok iyi bir performans sergiliyor bence.

Dostum haklısın o konuda da, epey üzerinden android ve iOS modellerini karşılaştırmak yanlış olur. Çünkü epey direkt olarak özellikleri karşı karşıya tutuyor. Hayatında hiç iOS kullanmamış biri için de özellikleri karşı karşıya getirsen, android her zaman daha avantajlı görünecektir zaten.

iOS her zaman stabilitesi ve sistemin kendi içinde muhteşem uyumuyla ön plana çıktı. Bu sayede zaten az özellikler ile olağan performans sergiliyor.

Birde iOS karşısında Mi 6'yı ezmeye gerek diye düşünüyorum. Şu fiyatlarla gerçekten inanılmaz. Mi 6 almak yerine, 2. el iPhone 7 veya 6S düşünüyordum en başta. 6S'in 16GB modeli Mi 6'dan daha pahalı olunca vazgeçtim. Üstüne birde zam gelince. 6S'in şu saatten sonra alınmayacağı kanaatindeyim. Ayrıca Mi 6 Youtube'da izlediğim hız testi videolarına göre X'a kadar kafa tutan bir telefon olmuş. Elbette X veya 8 daha üstün. Lakin Mi 6'nın da hakkını vermek gerek. Android tarafında iOS'a karşı hız testlerinde çok iyi bir performans sergiliyor bence.

Hocam haklısınız İOS stabilesini katmıyor fakat oraya bakarak neyi alacağına karar vermek yanlış olur.

Evet. Sonuç mutlu. Telefonum bugün geldi ve kesinlikle muhteşem. Hiçbir şekilde fotoğraflarda veya videolarda göründüğü gibi değil, kuruşu kuruşuna değecek; fazlasını hakedecek bir telefon. Kasası özellikle, bu böyle miymiş gibi bir tepki ile açıyorsunuz. Çok seri, çok sevdim kesinlikle. Almakta tereddüt eden arkadaşlar varsa, hiç durmasınlar.

N11 diye ön yargılı davranan bir kaç arkadaş vardı. Panel konusunda da sıkıntı yok. Telefon JDI panel. Mi 5X kullanırken, Xiaomi kullanmıyormuşum onu anladım.

Snapdragon 835 kendini o kadar belli ediyor ki :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı