Xiaomi Mi 6 kötü kamera performansı

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Google Camera uygulamasını yüklemedim. Yüklemek için bootloader kilidi açıp root atmam gerekiyormuş. Böyle root atınca da garanti kapsamı dışına çıkacak ve telefonumun yaklaşık 1 yıl garantisi var. Karşılaştırma videolarını izlediğimde kamerası İphone 7'den bile daha güzel gözüküyordu. Şu an eski telefonum İphone 5S ile aynı seviye de neredeyse. Kamera ayarlarını falan da sıfırladım ama performansı iyi değil. Root atmadan Google Camera yükleme şansım yok mu? @BERWAR

bba90476-6e11-4200-9ff2-934a5be65fe3.jpg

Bootloader açınca garanti dışına çıkmıyor değil mi?

BL kilidi açmak benim bildiğim garanti dışı yapmiyor eğer BL kaynaklı bir sorun telefonunda çıkmazsa.

MIUI Türkiye forumunda da böyle demişler. Orada Xiaomi garanti servislerinin hesaplari var onlara sorsan daha iyi olur. BL kilidide sonradan kapatilabiliyor.

Yapmaya çalışıyorum ama Powershell pencerisi açıp gerekli kodu yazınca bu hatayı alıyorum.
adb : The term 'adb' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the s
pelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ adb devices
+ ~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (adb:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Bootloader açmaktan vazgeçtim. Servisle görüşünce garanti dışı kalacağını söyledi bir de brick olaylarına falan takıldım risk almak istemedim. Eğer bootloader açmadan yapılıyorsa deneyebilirim.
Bootloader açmadan denemedim. Servise hiç takmayın. Ben benim telefonumun işletim sistemini tamamen silmiştim -Mi A2- servise götürdüm anakartını bedavaya yaptılar. Bu arada bootloaderin garanti dışı bırakmamasının ikinci sebebi ise, Xiaomi bootloader kilidini kendi yazılımıyla açtırıyor. Yani bootloader kilidi açmak firma tarafından kendi yazılımıyla destekleniyor. Bu arada işiniz bitince, bootloaderi tekrar kilitleyebilirsiniz.

Bootloader açmadan denemedim. Servise hiç takmayın. Ben benim telefonumun işletim sistemini tamamen silmiştim -Mi A2- servise götürdüm anakartını bedavaya yaptılar. Bu arada bootloaderin garanti dışı bırakmamasının ikinci sebebi ise, Xiaomi bootloader kilidini kendi yazılımıyla açtırıyor. Yani bootloader kilidi açmak firma tarafından kendi yazılımıyla destekleniyor. Bu arada işiniz bitince, bootloaderi tekrar kilitleyebilirsiniz.
Telefonum KVK garantili. Riske girmek istiyorum. Şu an ki kamerasından daha memnunum ama işte açgözlülük var bende daha iyisini yapabilirken niye yapmayayım diyorum :D Bir taraftanda korktuğum şey cihazın brick olması arkadaşlarıma anlattığımda yanlış bir kod dahi yazsan cihaz brick olursa tamiri de olmaz dediler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı