Xiaomi Mi 8 vs Xiaomi Red mi Note 9 Pro

+ Nanometre değeri sadece 2nm daha düşük. O da daha güncel bir işlemci olduğu için. 2nm fazla bir şeyi etkilemez.

Ayriyeten Xiaomi'nin alt markasına geçmiş oluyorsunuz. Redmi serisi cihazları önermem. Her zaman arka planda tutulmuştur. Note 8 Pro kullanıcısıyım. Geçebiliyorsanız biraz daha bekleyip güncel Mi cihazlarına geçiş yapın.
Sadece pil kullanımı ve ısıyı etkiliyor ama pek büyük bir fark yaratmıyor dediğiniz gibi. Mevcut cihaz yeterli performansı sağlıyor.

Kesinlikle. Redmi Note 7 kullanıcısıyım ve arada Wi-Fi gidip geliyor.

Note 8 Pro'yu çıkar çıkmaz aldığımda Spotify sürekli çöküyordu ve Netflix'te HD sertifikası yoktu 😀 . Şuan dişe dokunur bug yok fakat aylar sürdü çözmeleri. Üstüne düşmüyorlar Redmi'lerin. Mi serilerinde bu tarz buglar yok. Olduğu zamanda hemen çözüyorlar. Redmi'ler güncellemeleri de en son alır.

Ben oyun oynayan biri değilim bugunu da sizden öğrendim epey karşılaştırmada iPhone 8'den iyi olduğu belli.

Epey sitesinde Android herhangi bir cihazla iOS bir cihazı karşılaştırmak doğru değil. Android cihazların çoğu iPhone'lardan kağıt üzerinde iyi. Ama pratikte öyle olmuyor.

Ben çok anlamam gördüğümü söyledim.
Ben size durumu kısaca özetleyeyim. Mesela Redmi Note 9 Pro ile İphone X'i karşılaştıralım. Bu karşılaştırmada Minecraft'ı ele alacağım çünkü mobil cihazlarda genel itibari ile RAM'den yiyen bir oyun kendisi. Sen Redmi Note 9 Pro ile de akıcı oynarsın İphone X ile de akıcı oynarsın çünkü İphone cihazların kullandığı işletim sistemi olan İOS, Android'e oranla daha az RAM tüketiyor. İphone cihazlarda az RAM olmasının sebebi budur hemen hemen iki cihazda aynı performansı veriyor. Maalesef şu bir gerçektir ki stock ROM olan Android 10'lar boştayken aşağı yukarı 2-2,5 GB RAM tüketiyor :(

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Sanırım mi 8 ile devam edeceğim macera aramaya gerek yok. Telefonda oyun oynamaya karşı biriyim. Geçme sebebim sadece pil ömrü olmasıydı. Ancak sd 845 den vazgeçmek ahmaklık olabilir. Kalın sağlıcakla..

Geri
Yukarı