Xiaomi Mi 9T Custom ROM önerisi

Boranity

Hectopat
Makaleler
1
Ne önerirsiniz? Aradığım özellik hakkında pek fikrim yok aslında. Stabil olsun yeter bu arada ilk defa ROM kuracağım dikkat etmem gereken yerleri söylerseniz sevinirim.

Ben IOS'a geçiş yapmadan önce Android'de Resurrection Remix ROM kullanıyordum, gayet özelleştirilebilir bir ROM'du. Şimdi ne durumdalar pek bilmiyorum, bulursan kullanabilirsin.

Geçen gün crDroid, ArrowOS, AOSP Extended, Evolution X ve HavocOS'i denedim aynı telefonda. Yanlış hatırlamıyorsam ilk üçünde şarj olurken kilit ekranındaki "Şarj oluyor" ve "Hızlı şarj oluyor" yazısı değişip duruyordu sürekli. Evolution'ın ne sorunu vardı hatırlamıyorum ama HavocOS iyi gibiydi.

Başka bi' telefon olsa Lineage dene derdim de 9T için güncelleme gelmeyecekmiş.

Genel olarak custom ROM'larından memnun kalamadım 9T'nin. O yüzden stock ROM'u şu araçla debloatlamaya karar verdim. Root yetkin de olsa Xiaomi'nin bütün çöp uygulamalarını kaldıramıyorsun, bootlamıyor yoksa telefon.

Ne önerirsiniz? Aradığım özellik hakkında pek fikrim yok aslında. Stabil olsun yeter bu arada ilk defa ROM kuracağım dikkat etmem gereken yerleri söylerseniz sevinirim.
Ben stok ROM rehber arama uygulaması Google olduğu için direkt custom kullanıyorum. Xiaomi.EU ROM'lardan memnunum stabil ROM'larda bu güne kadar hiç sıkıntı yaşamadım diyebilirim. Arama uygulamasında ses kaydı da benim için önemli olduğu için işimi görüyor.

Geri
Yukarı