Xiaomi Mi 9T Telefonumu gece şarjda bıraktım ama şarj olmamış

Telefonum Xiaomi Mi 9T. Telefonumu her akşam şarja koyar sabah kalktığımda şarjdan çeker ve kullanırım. Bugün telefonumu çok kullanmamama rağmen şarjının fazla düştüğünü fark ettim, pil kullanımına baktım ve böyle garip bir kullanım grafiği gördüm. Sizce neden böyle bir durum olmuş olabilir?

Screenshot_2020-11-21-21-19-51-825_com.miui.securitycenter.jpg

Xiaomi Redmi 5 Plus cihazım bulunmakta, bir ay önce falan ilk defa olmuştu, sebebini bilmiyorum sabah kontrol edip şarja tekrardan taktığımda şarj olduğunu gördüm ve pek dert etmemiştim. Yazılımsal hata falan olabileceğini düşünüyorum, eğer fiziksel bir şey olsaydı tekrarlardı.

Bu durumu yaşayan kişi sayısı az değil.
Şarj kablosu tam oturmamış olabilir.
Şarj kablosu, aleti; telefon soketi arızalanmış olabilir. Bunu anlamak için telefona AccuBattery - Pil uygulamasını indirip şarj esnasında çekilen amper miktarına bakarak kontrol edebilirsiniz.
Hızlı şarjın hangi Volt ve Amperle çekildiğini tahmin edemeyeceğimiz için 2000 mA üstü bir akım çekiyorsa sorun yok diyebiliriz. Ama değer çok az ise yukarıda saydığım 3 şeyden bir ya da birkaç tanesi bozulmuş olabilir.

Bu durumu yaşayan kişi sayısı az değil.
Şarj kablosu tam oturmamış olabilir.
Şarj kablosu, aleti; telefon soketi arızalanmış olabilir. Bunu anlamak için telefona AccuBattery - Pil uygulamasını indirip şarj esnasında çekilen amper miktarına bakarak kontrol edebilirsiniz.
Hızlı şarjın hangi Volt ve Amperle çekildiğini tahmin edemeyeceğimiz için 2000 mA üstü bir akım çekiyorsa sorun yok diyebiliriz. Ama değer çok az ise yukarıda saydığım 3 şeyden bir ya da birkaç tanesi bozulmuş olabilir.
Biraz önce şarja taktım ve 10 dakikada yüzde 16'dan yüzde 34'e çıktı. Şu anlık bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı