Xiaomi Mi 9T Yüksek Sar Değeri

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Merhaba arkadaşlar. Mi 9T almaya karar verdim ancak sar değeri beni endişelendiriyor. Telefonla çok fazla oynayan birisiyim. Video, oyun, araştırma falan derken saatlerce elimde kalıyor. Sizce bu sar değeri sorun yaratır mı? Tek SİM olarak kullanacağım. Bu telefona alternatif olarak K30 ve Note 8 Pro düşünüyorum. Ancak AMOLED ekranından dolayı Mi 9T ilk tercihim. Sizin düşünceleriniz nedir?

1580503617694.png

Son düzenleme:
Hocam merhabalar,
SAR Değeri : Max performans,çift sim karta yapılıyor,ondan bu kadar yüksek.
Tek hat kullanacaksanız bu değeri ikiye bölmeniz gerekiyor 😇

Hocam merhabalar,
Direkt ikiye bölmek demeyelim de yine de büyük bir değer çıkartmanız gerek %30 gibi.

Hocam merhabalar,

Araştırdığım kadarı ile bazı insanlar ikiye bölünüyor diyor bazıları ikiye bölünmez sadece biraz düşer diyor. Bana da açıkçası ikiye bölünmez gibi geliyor çünkü wifi gibi kablosuz ağlar da radyasyon yayıyor ve tek sim kullanınca wifi ikiye bölünmüyor.

Araştırdığım kadarı ile bazı insanlar ikiye bölünüyor diyor bazıları ikiye bölünmez sadece biraz düşer diyor. Bana da açıkçası ikiye bölünmez gibi geliyor çünkü wifi gibi kablosuz ağlar da radyasyon yayıyor ve tek sim kullanınca wifi ikiye bölünmüyor.
Şöyle düşünebilirsin, tek hatlı telefonun SAR değerinde tüm elektronik aksamlar çalıştırılarak ölçülüyor. Bunlara işlemci, RAM, dahili depolama, WIFI gibi tek veya çift hat olsa bile fark etmeden çalıştırılacak elektronik kısımlar dahil. Hat büyük ölçüde artırıyor elbette ama varsayılan olarak içinde hat olmasa bile salınım yapabileceği bir SAR değeri var. Bu yüzden %30 yeterli gibi.

Peki bu sar değeri tehlike oluşturacak seviyede mi?
fcc’nin kilogram başına 1.6 watt’a kadar olan sar değerini kabul edilebilir gördüğünü düşünürsek kg başına 1.5 watt sar değeri ile xiaomi sınırı aşmıyor görünmektedir. avrupa için ise bu sınır kilogram başına 2 watt. tabii ki ne kadar az o kadar iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı