Xiaomi Mi box S 4K ağ hatası

XessLook

Hectopat
Bugün elime ulaşan Xiaomi Mi box s 4K ürünümü başarılı bir şekilde kurdum. Netflix, Spotify gibi uygulamalara giriş yaptım ardından IP TV hesabıma giriş yaparken ağ algılanamadı hatası aldım. Buna karşılık ağı unut yaptım bunu yapmamdaki amaç şifreyi bir daha girerim ve sorun düzelirdi. Ancak hiç de beklediğim gibi olmadı Wi-Fi ağım bir daha gözükmedi ve bağlanamadım. Sonrasında cihazı sıfırlamama rağmen bile ağımı göremiyorum. Kullanan veya bilgisi olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem/router cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin, işe yaramazsa farklı bir Wi-Fi kanalına geçiş yapın.

Modem/router cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin, işe yaramazsa farklı bir Wi-Fi kanalına geçiş yapın.

Yine Xiaomi'nin sinyal güçlendiricisine bağlıydım Wi-Fi m bayağı uzakta olduğu için. O cihazı da yeniden başlattım hatta resetledim, ismini değiştirdim sıfırdan kurulum yaptım ama hala gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ağlarının gözüktüğü listede ağ ekleme ayarının olması lazım. Ağ adı ve şifrenizle manuel olarak bağlanmayı deneyin.

Garip, aynı cihazda bu işlemi daha önce gerçekleştirdim fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım. Cihaz bölgesinin Türkiye olduğuna dikkat edin. Ayrıca yazılım güncellemesi varsa onu da kurun.

Wi-Fi ağlarının gözüktüğü listede ağ ekleme ayarının olması lazım. Ağ adı ve şifrenizle manuel olarak bağlanmayı deneyin.
Güvenlik türünü soruyor WPA/WPA2 PSK seçiyorum ve devamında şifreyi giriyorum ancak bulunamıyor.
Garip, aynı cihazda bu işlemi daha önce gerçekleştirdim fakat böyle bir sorunla karşılaşmadım. Cihaz bölgesinin Türkiye olduğuna dikkat edin. Ayrıca yazılım güncellemesi varsa onu da kurun.
Dostum yazılım güncellemesini veya farklı bir şeyi maalesef gerçekleştiremiyorum ağa bağlanamadığım için. Cihaz bölgesi Türkiye bu kısımda hemfikiriz.

Dostum yazılım güncellemesini veya farklı bir şeyi maalesef gerçekleştiremiyorum ağa bağlanamadığım için.
Akıllı telefondan ağ paylaşımı yaparak kontrol edebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına da getirdiyseniz, yapacak pek bir şey kalmıyor. İşe yarayıp yaramayacağından emin değilim fakat akıllı telefonunuzdan paylaştığınız Wi-Fi ağının adını ve şifresini modem ile aynı yapıp Mi Box S'i bağlayın. Daha sonra akıllı telefondan ağ paylaşımını sonlandırın. MAC adresi üzerinden tanımlama yapmıyorsa bir ihtimal bağlanma şansı var. Bu işlemi yaparken ilk aşamada modem Wi-Fi yayınını durdurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı