Xiaomi Mi Box S 4K NTP ayarı nasıl olmalı?

metropolis8886

Hectopat
Merhabalar, Xiaomi Mi Box S 4K cihazımın tarih ve saat ayarı sıfırlanıyor. Daha önce TP-Link modem varken olmuyordu, Keenetic modem alınca olmaya başladı. Araştırmalarımda gördüğüm kadarıyla modemin NTP zaman serverları ile alaklı olduğunu gördüm, hatta YouTube'da bir arkadaş, modemine girip NTP ayarını aktif ediyor ve sorun çözülüyor, Keenetic modemin NTP ayarına girdim böyle ayarlar geldi:
0.pool.ntp.org
1.pool.ntp.org
2.pool.ntp.org
3.pool.ntp.org

Ben sonra bunları şöyle değiştirdim:
0.tr.pool.ntp.org
1.tr.pool.ntp.org
2.tr.pool.ntp.org
3.tr.pool.ntp.org
Ama gene olmadı...

Eksik ya da yanlış yaptığım bir yer mi var acaba? Bilenler varsa cevap bekliyorum. Cihazın tarih zaman ayarı bozulunca internete girmiyor, her seferinde de elle ayarlamak bıktırdı artık... Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Size ve diğer arkadaşlara belki yardımcı olabilirim diye düşünerek üye oldum. Bende de aynı sıkıntı vardı. Modemim Asus DSL-AC68U. Bende 2 alana yazılabiliyordu ve aşağıdaki şekilde yazınca düzeldi. Umarım sizde de olur.

europe.pool.ntp.org
tr.pool.ntp.org

Merhabalar. Size ve diğer arkadaşlara belki yardımcı olabilirim diye düşünerek üye oldum. Bende de aynı sıkıntı vardı. Modemim Asus DSL-AC68U. Bende 2 alana yazılabiliyordu ve aşağıdaki şekilde yazınca düzeldi. Umarım sizde de olur.

europe.pool.ntp.org
tr.pool.ntp.org

Vodafone H300s modem ve Asus RT1200G+ router kullanıyorum. İkisinde de tarih ve saatler düzgün. Modemde NTP servisi etkin ayarlar düzgün, routerda da herşey yerinde gene olmuyor.
Routerı aradan çıkarıp direkt modeme bağlandım gene aynı. Her seferinde şu ayarı yapmaktan gına geldi nefret ettim cihazdan resmen. Senin verdiğim ntp adreslerini de yazdım maalesef düzelmedi. Düzeltenlerden farkı ne bir türlü anlayamıyorum.

Geri
Yukarı