Xiaomi Mi Box S 4K otomatik açılıyor

Riza610

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Mi Box S 4K sahibiyim. Geçenlerde Acer marka IPS 75Hz'lik bir monitör satın aldım. Mi Box kurulumunu yaptım her şey güzeldi. Bugün elektrik gidip geldi. Acer'e bağlı Mi Box kendiliğinden açıldı. Forumda bir konuda gördüm HDMI cec kapatın diyordu. Bende de kapalı, Acer'in kendi monitöründe böyle bir ayar bulamadım.
Normalde Mi Box'u kapattığımızda uyku moduna giriyormuş tam kapanmıyormuş. Bu yüzden elektrik gidip geldiğinde açılıyor deniliyor. Tam çözümün anahtarlı priz almak olduğu söyleniyor. Başka bir çözümü yok mudur?
Monitör ve Mi Box ayar kısımları bu şekilde hoparlör olmadığı için AUX kablosuyla birlikte JBL GO2 bağladım.
Normalde Mi Box çıkardıgımda prizi kapatıp açtıgımda monitör açılmıyor. Normalde kapalı olduğunda turuncu ışık yanıyor. Mi Box'u takıp kapat aç yaptığımda mavi ışık olup açılıyor.

25FAD9A1-9D50-407D-BB1E-3069B26EEECA.jpeg

Son düzenleme:
Monitörde ki DDC/CI ayarını kapatıp denedin mi?

Evet, denedim. Auto kaynak kapatıp da denedim hiçbir şekilde olmuyor. Normalde TV'ye bağlıydı onda bu sorunla karşılaşmıyordum.

@DarkReader merhaba, Mi Box S konusunda bilgili biri gibisiniz. Sorunumun çözümü hakkında bilginiz varsa yardım edebilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı