Xiaomi Mi Note 11 telefona çağrı gelince ulaşılamıyor hatası

exelans12

Picopat
Xiaomi Mi Note 10 marka telefonum var. 2-3 senedir sorunsuz sıkıntısız kullanmaktayım ama son birkaç haftadır telefonum açık olmasına rağmen birileri beni arayınca telefonun kapalı olduğunu, ulaşamadıklarını söylediler. Evdeki telefonlarla kendime çağrı atmayı denedim ve hakikaten bazen "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" diyor fakat bazen çaldığı zaman da çok uzunca bir süre çağrı ekranında bekledikten sonra telefon çalmaya başlıyor / çağrıya düşüyor. Kendi telefonumdan birini arayınca meşgul çalmıyor fakat kimi ararsam arayayım yine aynı şekilde çağrı ekranında uzunca bir süre beklettikten sonra telefonu çaldırıyor.

Sizce donanım/yazılım kaynaklı bir sorun mu bu yoksa operatörden (Vodafone) mi kaynaklı? Direkt teknik servise/tamirciye falan götürmeye çekiniyorum çünkü bugüne kadar götürdüğüm herhangi bir cihaz işlem gördükten sonra daha fazla sorun çıkarıyordu genelde.
Dediğim gibi cihazda herhangi bir problem yok sadece son zamanlarda bu telefona ulaşamama ve uzun süre çağrı ekranında bekletme sorunu çıktı ve bunun neden kaynaklandığı hakkında bir fikir edinmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMEI çakılmış cihaz olduğu için diğer SIM algılamayabilir SIM kartı ama algılamasa da tak çıkar yapın. Eski Mi 8 Lite cihazımda bunu yaptktan sonra daha az yaşamaya başlamıştım. Ara ara uçak moduna da alırsanız gün içinde olumlu anlamda etkisi oluyor. Annemin J5 Pro TR cihazında da aynı olay tam yanında onu ararken oldu, uçak moduna alıp eski haline getirince direkt sorun kalktı anlık.

Bu sorunun asıl sebebi Band mevzusundandır ve sorunların büyük çoğunluğu Vodafone üzerinden yaşanılmaktadır. IMEI repair ile halledilir ama herkes halledemez, tavsiyem telefoncuya telefonu emanet etmektense kendi çapımda uyguladığım çözümlere benzer eylemlerde bulunmak.

IMEI çakılmış cihaz olduğu için diğer SIM algılamayabilir SIM kartı ama algılamasa da tak çıkar yapın. Eski Mi 8 Lite cihazımda bunu yaptktan sonra daha az yaşamaya başlamıştım. Ara ara uçak moduna da alırsanız gün içinde olumlu anlamda etkisi oluyor. Annemin J5 Pro TR cihazında da aynı olay tam yanında onu ararken oldu, uçak moduna alıp eski haline getirince direkt sorun kalktı anlık.

Bu sorunun asıl sebebi Band mevzusundandır ve sorunların büyük çoğunluğu Vodafone üzerinden yaşanılmaktadır. IMEI repair ile halledilir ama herkes halledemez, tavsiyem telefoncuya telefonu emanet etmektense kendi çapımda uyguladığım çözümlere benzer eylemlerde bulunmak.

Teşekkürler bilgi için. Ben telefonu gün içinde uçak moduna alıyorum sık sık, daha önce de cihazı kapatıp SIM kartını çıkart-tak yapmıştım ama bu sorunu hala yaşıyorum. Eğer dediğiniz gibi IMEI Repair gerektiriyorsa bunu nerede yaptıracağımı bilmiyorum...

Geri
Yukarı