Xiaomi Mi Note 11 telefona çağrı gelince ulaşılamıyor hatası

exelans12

Picopat
Xiaomi Mi Note 10 marka telefonum var. 2-3 senedir sorunsuz sıkıntısız kullanmaktayım ama son birkaç haftadır telefonum açık olmasına rağmen birileri beni arayınca telefonun kapalı olduğunu, ulaşamadıklarını söylediler. Evdeki telefonlarla kendime çağrı atmayı denedim ve hakikaten bazen "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" diyor fakat bazen çaldığı zaman da çok uzunca bir süre çağrı ekranında bekledikten sonra telefon çalmaya başlıyor / çağrıya düşüyor. Kendi telefonumdan birini arayınca meşgul çalmıyor fakat kimi ararsam arayayım yine aynı şekilde çağrı ekranında uzunca bir süre beklettikten sonra telefonu çaldırıyor.

Sizce donanım/yazılım kaynaklı bir sorun mu bu yoksa operatörden (Vodafone) mi kaynaklı? Direkt teknik servise/tamirciye falan götürmeye çekiniyorum çünkü bugüne kadar götürdüğüm herhangi bir cihaz işlem gördükten sonra daha fazla sorun çıkarıyordu genelde.
Dediğim gibi cihazda herhangi bir problem yok sadece son zamanlarda bu telefona ulaşamama ve uzun süre çağrı ekranında bekletme sorunu çıktı ve bunun neden kaynaklandığı hakkında bir fikir edinmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler bilgi için. Ben telefonu gün içinde uçak moduna alıyorum sık sık, daha önce de cihazı kapatıp SIM kartını çıkart-tak yapmıştım ama bu sorunu hala yaşıyorum. Eğer dediğiniz gibi IMEI Repair gerektiriyorsa bunu nerede yaptıracağımı bilmiyorum...
MIUI Forum üzerinde yapan teknisyenler var ama çözüleceğinin kesin garantisi yok. IMEI repair herkes yaparım der ama düzgün yapamaz. Orada yaptırırsanız online bağlantılı yapıyor teknisyenler ve hala düzelmezse memnuniyeti düşürmemek adına yeniden yeniden yardımcı olur yüksek ihtimalle. Ferdi yıllardır çalışıyor orada, yorumları da mevcut profilinde, bir sorun bakalım ; detaylı da anlatın mevzuyu.

Yeni konular

Geri
Yukarı