Xiaomi Mi Note 3 batarya sağlığı

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Mi Note 3 telefonumu alalı 5 yıl oldu. Bataryası şişip sarjı anında bitmeye başlamıştı. Bende 400 TL verip yeni “orijinal“ batarya taktırdım.
Telefonun bataryasının İstanbul'dan gelmesi gerektiğini söyleyip 10 gün beklettiler vs sonra bataryam değiştirildi. Batarya ilk değiştirildiğinde accubattery'de pil sağlığını %60 gösteriyordu ama çok takmadım. Eskisi kadar kötü değildi bir günü çıkarıyordu neredeyse. Sonra 2 ay kullanım sonrası Wild Rift oynadığım bir gün bir anda çok hızlı sarjım bitmeye başladı oyun kastı accubattery'e baktığımda pil sağlığım %25 gözüküyordu. Sonra garantisi olduğu için telefoncuyu aradım olayı anlattım değiştirelim yine ama devam ederse kısa devre vardır onu da 400 TL'ye yaparım dedi. Yine pil değişti accubattery'e baktığımda pil sağlığı 20 -30 civarı gece %100 sarjdan bıraktığımda sabaha 60'a düşmüş oluyor. Oyunlara girdiğimde sarjım %50'den aşağıdaysa kasmaya başlıyor oyun. Sizce ne yapmalıyım telefonun ömrü oldu mu yoksa adam ilk yaptığında düzelmişti 2.sinde ekstra 400 TL vereyim diye beni mi kandırdı. Kısa devre olacak bir şeyde olmadı telefonda tek telefonu açan bu telefoncu şu ana kadar.

Hocam accubattery tarzı uygulamalara güvenmeyin. Android'de IOS gibi pil sağlığı net çıkmaz. Mümkünse "orjinal" diye satılan bataryalardan da uzak durun. Deji muadili varsa onu kullanmanızı öneririm. Pil kısmında ekran sürenizin ekran görüntüsünü atar mısınız pil gerçekten kötü mü bir görelim.

Deji varmış. Bunu da alabilirsiniz. 280₺....

Kendiniz batarya değişimi yapamaz mısınız? Bence bir de kendiniz internetten bir batarya alıp deneyin son çare. Arka kısmı ısıtıp camını ayırmak gerekiyor, gerisi kolay.
muhtemelen yapamam bu adama zaten garantili olsun diye o kadar para verdim.

Hocam accubattery tarzı uygulamalara güvenmeyin. Android'de IOS gibi pil sağlığı net çıkmaz. Mümkünse "orjinal" diye satılan bataryalardan da uzak durun. Deji muadili varsa onu kullanmanızı öneririm. Pil kısmında ekran sürenizin ekran görüntüsünü atar mısınız pil gerçekten kötü mü bir görelim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-02-01-14-21-08-476_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-02-01-14-21-08-476_com.miui.securitycenter.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2023-02-01-14-21-08-476_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-02-01-14-21-08-476_com.miui.securitycenter.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 20
muhtemelen yapamam bu adama zaten garantili olsun diye o kadar para verdim.
Hocam net belli olmuyor şöyle yapalım, telefonu %100 şarj edin ve %5'e gelene kadar kullanın, bu süreçte asla şarja takmayın. Ondan sonra pil kısmından ekran'a tıklayıp açık zamanın ekran görüntüsünü alın.

Telefonculara bir şey güvenip vermeyin Mi9t telefonum var batarya öldü şarj %100'den kendi kendine hemen 97'ye falan iniyordu araştırdım Deji aldım telefoncuya sordum kaça değişirsiniz diye 250 TL dediler değişime tanıdık bir de :D dedim kendim takarım açtım video izledim çok basit fön makinesiyle arka kapağı ısıt çok ince bir böyle nasıl diyeyim koli bandının biraz kalını ben Deji bataryanın bataryayı koydukları şeffaf plastikle açtım arka kapağı içinden tornavidasına kadar çıkıyor ama onunla daha rahat yaptım sonrası çocuk oyuncağı 5 dakikanı almaz değişitrmek çok basit yaparsın ve Deji batarya 1günü rahat çıkarıyor 1.5 2.güne sarkıyor bazen 280 TL'ye bataryayı aldım.

Telefonculara bir şey güvenip vermeyin Mi9t telefonum var batarya öldü şarj %100'den kendi kendine hemen 97'ye falan iniyordu araştırdım Deji aldım telefoncuya sordum kaça değişirsiniz diye 250 TL dediler değişime tanıdık bir de :D dedim kendim takarım açtım video izledim çok basit fön makinesiyle arka kapağı ısıt çok ince bir böyle nasıl diyeyim koli bandının biraz kalını ben Deji bataryanın bataryayı koydukları şeffaf plastikle açtım arka kapağı içinden tornavidasına kadar çıkıyor ama onunla daha rahat yaptım sonrası çocuk oyuncağı 5 dakikanı almaz değişitrmek çok basit yaparsın ve Deji batarya 1günü rahat çıkarıyor 1.5 2.güne sarkıyor bazen 280 TL'ye bataryayı aldım.
Sorun şu ben bu adama zaten parasını verdim ve bana 6 ay garanti dedi şimdi kısa devre falan diyor.

Oyun oynayamıyorum şuan. %50 sarjda wild rift girdim fena kasıyor.

Sorun şu ben bu adama zaten parasını verdim ve bana 6 ay garanti dedi şimdi kısa devre falan diyor.

Oyun oynayamıyorum şu an. %50 şarjda Wild Rift girdim fena kasıyor.

Vallahi bilmiyorum ya seni kekliyor ya da cidden dediği gibidir ben pek güvenemiyorum telefonculara sorunum olursa kendim halletmeye çalışıyorum umarım sorununu çözer ama keşke başta Deji batarya alıp kendin taksaydın sorun olsa bile yolluyosun garantisi var değiştiriyorlar bataryayı.

Hocam net belli olmuyor şöyle yapalım, telefonu %100 şarj edin ve %5'e gelene kadar kullanın, bu süreçte asla şarja takmayın. Ondan sonra pil kısmından ekran'a tıklayıp açık zamanın ekran görüntüsünü alın.
Denicem. Ama şuan %50 sarj da Wild rift girdim oyun çok fena kasıyordu. Sarjda girince bir sıkıntı olmuyor.

Vallahi bilmiyorum ya seni kekliyor ya da cidden dediği gibidir ben pek güvenemiyorum telefonculara sorunum olursa kendim halletmeye çalışıyorum umarım sorununu çözer ama keşke başta Deji batarya alıp kendin taksaydın sorun olsa bile yolluyosun garantisi var değiştiriyorlar bataryayı.
bilsem öyle yapardım daha önce eski bir telefona almıştım deji batarya 2 3 ay götürmüştü.

bide imzanda neden viper mini almayın yazıyor hocam bende var memnunum baya xd

Yeni konular

Geri
Yukarı