Xiaomi Mi Router AX1800 nasıldır?

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
90 M.2 eve alacağım, konumlandıracağım yerde evin her yerine ulaşabilmesi için Max 1 duvar olacak ve Kablonet DOCSIS modem ile birlikte kullanacağım. Bu benim için yeterli olur mu? Çalışma odamda bilgisayarıma en fazla 4 metre mesafede konumlanacak ve kablosuz olarak 5GHz ağına sorunsuz bir şekilde bağlanmak istiyorum.

Merak ettiğim bir konu daha var, bilgisayarım ve diğer cihazlar sadece 2.4 ve 5 GHz ağlarını destekliyor, 6GHz destekleyen cihaz şu anlık yok, modem 2.4 ve 5GHz modda Dual band olarak çalışabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aldım ve çin sürümü yükledim çekim kalitesi inanılmaz arttı ve 6ghz diye birşey yok zaten wifi 6 da 5ghz üzerinden çalışıyor istersen wifi 5 uyumluluk modu ayarı var onu açarsan wifi 6 kapatabiliyosun

Ben aldım ve çin sürümü yükledim çekim kalitesi inanılmaz arttı ve 6ghz diye birşey yok zaten wifi 6 da 5ghz üzerinden çalışıyor istersen wifi 5 uyumluluk modu ayarı var onu açarsan wifi 6 kapatabiliyosun
Merhaba, güncel izlenimleriniz nasıl? Çin sürümünden sonra kurulumda sorun yaşadınız mı? Turkcell Pasajda şu an 390 TL'ye satılıyor. Fiyatı cazip geldi.

Merhaba, güncel izlenimleriniz nasıl? Çin sürümünden sonra kurulumda sorun yaşadınız mı? Turkcell Pasajda şu an 390 TL'ye satılıyor. Fiyatı cazip geldi.
Herhangi bir sorun yaşamadım sadece mi wifi uygulaması çalışmadı bende tarayıcı üzerinden router arayüzüne girdim çince ama google çeviriyle herhangi bi sıkıntı olmuyor herşey anlaşılır çin sürümünde çekim gücü baya artıyor öneririm

Herhangi bir sorun yaşamadım sadece mi wifi uygulaması çalışmadı bende tarayıcı üzerinden router arayüzüne girdim çince ama google çeviriyle herhangi bi sıkıntı olmuyor herşey anlaşılır çin sürümünde çekim gücü baya artıyor öneririm

Teşekkür ederim, sipariş verdim bakalım deneyip görelim.

Neredeyse 10 gündür kullanıyorum, biz bugüne kadar evimizde Wifi kullanmıyormuşuz dedim adeta. Yalnız Çin romunu yüklemezseniz ISS’lerin verdiği 150 liralık modemlerin çekim kalitesinin altında bir çekim kalitesiyle karşılaşırsın. Kesinlikle yükle. Aldığım gün DH’deki anlatımla Çin romunu yükledim ve evin en uç köşesinde, 3 duvar arkasında ve Wifi listesinde bile görünmeyen ağ 10-15 ms ile paket hızlarına yakın sonuçlar vermeye başladı.

Bu arada Çin romunu yüklerken Putty’de kodlama yaparken ‘CountryCode=CN’ olarak yazmanızı istedikleri kodu ‘CountryCode=TR’ olarak yaparsanız hem Çin romunu yüklemiş, hem arayüzü Türkçe kullanabilir hem de uygulamayı kullanabilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım ve 10 gündür kullanmaya devam ediyorum.

Normalde balkona ve yatak odasına kablo çekerek TpLink’in menzil genişleticilerini kurmuştum şu an ikisini de çıkarttım, direkt modeme yüksek hızda bağlanıyorum.

Konuyu unutmuşum, Keenetic city modelini aldım şu an memnunum arkadaşlar.

Aldın mı reis.

Evet, ürün geldi kullanmaya da başladım. Henüz yeterince kurcalama fırsatım olmadı. Arayüzü, güncelleme desteği gibi kısımlar keeneticten sonra yetersiz hissettirdi doğrusu. Ama fiyatına göre bakınca şu an 390 TL'ye emsal donanım ve özellik suan rakibi yok gibi.

Geri
Yukarı