Xiaomi Mi Stick ne işe yarar?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Xiaomi Mi Stick alsam, televizyondan Flash Player'lı sitelere girip video açabilir miyim? Bilgisayardan bir siteye girip o siteden video izlediğim gibi veya aynı şekilde telefondan yaptığım gibi izleyebilir miyim? Akıllı olmayan bir LED TV'de kullanmayı düşünüyorum.

Bir üst modeli var bende onun. Bunlar zaten bir chromecast. Yani TV üzerinden Android deneyimi veriyor. Şimdi ben çok uğraşlı bir süreç ile bu uygulamaya Chrome tarayıcı falan kurup, fare ve klavye ile yönetebiliyorum. Ama genel manada istediğinizi verebilir. Siz kullanım, inceleme, kurulum gibi videolarına bakın bence.

Kenar köşede atıl kalan kablosuz klavye+mouse setimi kullanmayı düşünüyorum. TV ünitesinin altında çekmeceye koyacağım. Kullanışlı olacağını düşünüyorum açıkçası. Her seferine laptopu oraya çekip HDMI bağlamaktan bıktım.

Kenar köşede atıl kalan kablosuz klavye+mouse setimi kullanmayı düşünüyorum. TV ünitesinin altında çekmeceye koyacağım. Kullanışlı olacağını düşünüyorum açıkçası. Her seferine laptopu oraya çekip HDMI bağlamaktan bıktım.
Stick olan modelde USB girişi yok diye hatırlıyorum. Bu yüzden bağlayamayacağın için Box olan modeli almalısın benim gibi kullanman için.

O bir oyun konsolu. Tamamen farklı bir cihaz.

Xbox Series X, oyun konsolu. Klavye mouse takıp PC gibi kullanıyorum. Steam oyunlarını da oynatmaya başladı. ETS 2, CS:GO akıyor.

Dostum 5000 liraya 4K akıllı TV alırım zaten. 8K'ya oyun konsolu önermişsin :D bayılıyorum bu foruma.
Stick olan modelde USB girişi yok diye hatırlıyorum. Bu yüzden bağlayamayacağın için Box olan modeli almalısın benim gibi kullanman için.

Bilgim yoktu kutu hakkında. Mi Box neredeyse aynı fiyata ve dediğin gibi çok daha mantıklı.

Bütçeyi artıracak isem Raspberrry Pi cihazı alsam nasıl olur peki?
Edit: 600 liraydı en son :D Değişmiş.
Bunlar geliştirici kartı olarak da bilinir. Linux tabanlı işletim sistemi kurabilirsiniz. Karar sizin. Mİ Box S yeterli yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı