Xiaomi Mi Wi-Fi Pro bilgisayara kurulumu

kenan360

Decapat
Wi-Fi'nin daha iyi çekmesi ve hızını artırması için Xiaomi Mi Wi-Fi Pro aldım telefona bağladım ama PC'ye bağlayamadım. PC'ye nasıl bağlayabiliriz bilen arkadaşlar anlatırsa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayardan kurmak mi istiyorsunuz yoksa kurulumu yaptınız ona bağlanmak mi istiyorsunuz?
Kurmak için telefona mi Home adlı uygulamayı kullanmanız gerek. Genelde "SSID"_PLUS şeklinde bir isme sahip olur. Wi-Fi roaming açık olduğunda cihaz modemle aynı ssid ile yatın yapıyor.

• Telefonunuza veya tabletinize Mi Home adlı yazılımı yükleyin.
  • Bölgeyi Çin olarak ayarlayın, hesap oluşturun ve giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki "+"ya veya "Cihaz ekleme" düğmesine basın.
  • Bluetooth'u açmanızı isteyecek, açın.
  • Konum izni isteyebilir, ben etkinleştirdim fakat etkinleştirmezseniz ne olur, bilmiyorum.
  • El ile ekleyebilirsiniz veya yakınınızdaki cihazı taramasını sağlayabilirsiniz.
    • Ben yakınımdaki cihazı taramasını sağladım, "Mi Wi-Fi Range Extender Pro" gibi bir ismi var.
  • Bağlandığınız interneti Mi Wi-Fi Pro cihazınıza bağlamak istiyorsanız "Geçerli telefonu bağla" seçeneğini seçin. Farklı bir interneti bağlamak istiyorsanız alttaki seçeneği seçin.
    • 5 GHz frekansındaki ağları desteklemiyor.
  • Bağlamak istediğiniz internetin şifresini girin.
  • "Sonraki" seçeneğini seçin, biraz bekleyin.
    • Cihazınızın yanından ayrılmayın.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızda sabit bir şekilde mavi bir ışık yanacak. Bundan sonra _plus şeklinde biten ağınıza bağlanabilirsiniz.

Hocam bilgisayardan kurmak mi istiyorsunuz yoksa kurulumu yaptınız ona bağlanmak mi istiyorsunuz?
Kurmak için telefona mi Home adlı uygulamayı kullanmanız gerek. Genelde "SSID"_PLUS şeklinde bir isme sahip olur. Wi-Fi roaming açık olduğunda cihaz modemle aynı ssid ile yatın yapıyor.

Kurulumu yaptım şimdi bilgisayara bağlanmak istiyorum.
Bilgisayara nasıl bağlayacağım?

Merhaba, ben de Xiaomi yükselticisini farklı odadaki masaüstü bilgisayara bağlamak istiyorum, nasıl yaparım?

Geri
Yukarı