Çözüldü Xiaomi MI4 telefona root nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s7üü

Hectopat
Daha fazla  
Elimde eskiden kalma Redmi4a telefon var ve root atmak istiyorum. Nasıl atabilirim?
Telefon Redmi4a. Başlıkta yanlış yazmışım.

Çözüm
Merhaba, değerli dostum, Bu işlemleri yapmak için ''Bootloader'' kilidinizin açık olması gerekmektedir.

1. Redmi 4A için öncelikle bir TWRP (Team Win Recovery Project) imajı bulmalısın. Size bir kıyak geçeyim Buyurun.

2. ''Minimal ADB And Fastboot'' yazılımını bilgisayarınıza en güncel yani 1.4.3 sürümünü indirin. Buradan

3. ''ADB Driver'' paketini bu adres üzerinden indirip kuruyoruz.

4. İndirdiğiniz TWRP imajını Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğunu dizinin içine atın ve TWRP'nin ismini ''recovery'' olarak değiştirin.

5. Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğu dizindeki ''CMD HERE'' adlı yazılıma girin.

6. Telefonunuzdan USB Hata Ayıklamasını açın. Ve bilgisayardan açtığınız yazılıma adb devices yazın.

7. Telefonunuza gelen RSA Parmak İzine izin verin. Yada gelen herhangi bir izin teklifine...

8. Yazılıma adb reboot bootloader komutunu gönderiyoruz ve telefonu fastboot moduna alıyoruz.

9. Ve tekrardan yazılıma gelip fastboot flash recovery recovery.img komutunu gönderiyoruz.

10. Yükleme işlemi tamamlandığında güç tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutuyoruz.

11. TWRP yüklenmiş mi diye kontrol ediyoruz.

12. Eğer yüklenmiş ise bu videodan diğer işlemleri izleyip yapabilirsiniz.

İyi günler dilerim dostum. Faydalı olduysam, Çözüm olarak işaretler misin ? :)
Merhaba, değerli dostum, Bu işlemleri yapmak için ''Bootloader'' kilidinizin açık olması gerekmektedir.

1. Redmi 4A için öncelikle bir TWRP (Team Win Recovery Project) imajı bulmalısın. Size bir kıyak geçeyim Buyurun.

2. ''Minimal ADB And Fastboot'' yazılımını bilgisayarınıza en güncel yani 1.4.3 sürümünü indirin. Buradan

3. ''ADB Driver'' paketini bu adres üzerinden indirip kuruyoruz.

4. İndirdiğiniz TWRP imajını Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğunu dizinin içine atın ve TWRP'nin ismini ''recovery'' olarak değiştirin.

5. Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğu dizindeki ''CMD HERE'' adlı yazılıma girin.

6. Telefonunuzdan USB Hata Ayıklamasını açın. Ve bilgisayardan açtığınız yazılıma adb devices yazın.

7. Telefonunuza gelen RSA Parmak İzine izin verin. Yada gelen herhangi bir izin teklifine...

8. Yazılıma adb reboot bootloader komutunu gönderiyoruz ve telefonu fastboot moduna alıyoruz.

9. Ve tekrardan yazılıma gelip fastboot flash recovery recovery.img komutunu gönderiyoruz.

10. Yükleme işlemi tamamlandığında güç tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutuyoruz.

İyi günler dilerim dostum. Faydalı olduysam, Çözüm olarak işaretler misin ? :)

Çözüm
Merhaba, değerli dostum, Bu işlemleri yapmak için "Bootloader" kilidinizin açık olması gerekmektedir.

2. "Minimal ADB And Fastboot" yazılımını bilgisayarınıza en güncel yani 1.4.3 sürümünü indirin. Buradan

3. "ADB Driver" paketini bu adres üzerinden indirip kuruyoruz.

4. İndirdiğiniz TWRP imajını Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğunu dizinin içine atın ve TWRP'nin ismini "recovery" olarak değiştirin.

5. Minimal ADB And Fastboot yazılımının kurulu olduğu dizindeki "CMD HERE" adlı yazılıma girin.

6. Telefonunuzdan USB Hata Ayıklamasını açın. Ve bilgisayardan açtığınız yazılıma ADB devices yazın.

7. Telefonunuza gelen RSA Parmak İzine izin verin. Ya da gelen herhangi bir izin teklifine...

8. Yazılıma ADB reboot Bootloader komutunu gönderiyoruz ve telefonu fastboot moduna alıyoruz.

9. Ve tekrardan yazılıma gelip fastboot flash recovery recovery. İmg komutunu gönderiyoruz.

İyi günler dilerim dostum. Faydalı olduysam, Çözüm olarak işaretler misin? :)

Çok sağ ol sabah yapacağım. Bilgisayar o zaman elime ulaşır.

Geri
Yukarı