Xiaomi Mi5 Neden Alınmaz?

CT Fletcher

Kilopat
Daha fazla  
Ülkemizdeki telefon fiyatlarının aşırı pahalı olmasından dolayı millet Xiaomi Mi5 gibi modellere yönelmiş durumda. Formlarda sürekli paylaşılıyor bu telefon gerçekten çok hızlı ve şık bir cihaz. Ama bu cihazı tasarlayan mühendisler insan sağlığını sanırım hiç düşünmemiş. Telefonun SAR değeri 1,49W/kg. Avrupa'da izin verilen sınırın neredeyse %50 daha fazlası. Aşağıda bazı marka ve modellerin SAR değerlerini paylaştım yorum sizin.

Telefon Marka ve ModeliSAR Değeri (AB-Baş)
Samsung Galaxy S6 Edge+0.22W/kg
Samsung Galaxy S7 Edge0.26W/kg
General Mobile 4G0.28W/kg
Samsung Galaxy A5 (2016)0.29W/kg
Samsung Galaxy S6 Edge0.33W/kg
Samsung Galaxy S60.38W/kg
Samsung Galaxy A7 (2016)0.41W/kg
Samsung Galaxy S70.41W/kg
HTC One A90.41W/kg
HTC One M80.42W/kg
Samsung Galaxy Note 50.45W/kg
Samsung Galaxy A3 (2016)0.48W/kg
LG G50.52W/kg
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Diğer bir nokta telefonun kasasının aşırı derecede dayanıksız olması. Telefon dayanıksızlık konusunda da diğer markalara göre birinci sırada. Ayrıca ülkemizde ithalatçı garantili olarak geliyor bu telefonlar yedek parça bulmak sıkıntılı olabilir. Sizce bu telefon bu kadar olumsuzluğa rağmen alınır mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemizde telefon seçimi sar değerine yada dayanıklılığa göre yapılmıyor. Sizin de yazdığınız gibi fiyat uygun olduğu için alınıyormuş. Bu demek oluyor ki bir yerden bir şeyleri kıstık da bu fiyata satıyoruz. Mesele para olmasa; sar değeri 3, hiçbir zararı yok faydası var deseniz alan olmaz.

Arkadaşlar ben de almayı düşünüyorum. Sar konusuna gelecek olursak aşağıdaki resimdeki değerler sizce doğru mudur ?

SAR.PNG

Telefonu kullanan birisi olarak sar değeri Avrupa standartlarına uygun ve sağlamlık konusunda o videonun gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum evet telefon hassas ama bu kadar değil garanti kısmı çok önemli ben hepsiburadadan siyah 32 GB'lıgını 1400 TL'ye aldım. Delta garantili pek birşey beklemiyorum o yüzden hemen kırılmaz cam ve kılıf aldim. Bu riski göze alarak düşün. Kullanıcı biri olarak telefondan gayet memnunum ama firma politikası gereği dışa kapalı bir firma bu politikayı son çıkardıkları telefonla biraz kırdılar pazarın değerini anladılar.Güncelleme konusunda toplu bir şekilde geliyor paket paket en eski cihazlarına bile güncelleme desteğini sunuyorlar ama hala eksikleri var her firma gibi. Çok uzatmadan eğer ki garanti senin için problem değilse tavsiye ederim sar konusu bence kafaya takılacak bir şey değil eski telefonun takoz olanlarından onun sar değeri 1'di.

Sent from my MI 5 using Technopat Sosyal mobile app

Yeni konular

Geri
Yukarı