Xiaomi Mi5S Plus vs Samsung C9 Pro

Hyena

Hectopat
Daha fazla  
Haftaya yeni telefon alacağım ama bu iki cihaz arasında kararsız kaldım.
Kameraya ve performansa çok önem veriyorum.
Bu ikisinden hangisini almalıyım veya önerebileceğiniz 1700 TL'yi aşmayacak bir telefon var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftaya yeni telefon alacağım ama bu iki cihaz arasında kararsız kaldım.
Kameraya ve performansa çok önem veriyorum.
Bu ikisinden hangisini almalıyım veya önerebileceğiniz 1700 TL'yi aşmayacak bir telefon var mı?
Mi5s plus tabiki düşünmeden gözün kapalı alabilirsin ithalatçı garantiyi dert etmiyor isen.

Ön/arka kamera, amoled ekran ve kasa kalitesi olarak C9 Pro daha önde. Ayrıca SD kart desteği var. Performans olarak MI 5S Plus önde. Ben 1460 liraya MI 5S Plus alırdım.

Amiral gemisi modeller ile karşılaştırdığımız zaman evet onlardan daha kötü ama genel olarak iyi. 1700 TL bandında ondan daha iyi kameraya sahip Xperia X ve X Compact modelleri var sanırım. Xperia X serisinin modelleri C9 Pro, Huawei P9 gibi modellerden daha iyi kamera olarak. G5 ile kafa kafaya diyebiliriz.

MI 5S Plus 2.0 diyafram açıklığı ve 13 MP kameraya sahipken C9 Pro ise 1.9 diyafram açıklığı ve 16 MP kameraya sahip. Yani C9 Pro daha iyi.
Bu tür karşılaştırmalarda daha çok sensör önemli değil miydi?

Ve Mi5S Plus Dual Camera kullanıyor, Monochrome ve stereo modları ile gayet güzel işler çıkarıyor.

İki modeli de kullandım ve deneyimledim. C9 Pro ön ve arka kamera anlamında daha iyi. Karanlık ortam çekiminde farkı hissedersin. Diyafram büyüdükçe ISO değeri artar bu da grenli fotoğraf demek. MI 5S Plus'taki ikinci kamera siyah beyaz fotoğraf çekmekten başka bir işe yaramıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı