Xiaomi Note 10S ekran değişimi sonrası hoparlör çalışmıyor

hzahmetofficial

Decapat
Daha fazla  
Selam. Yaklaşık 1 ay önce telefonumun ekranını yere düşürmeden elimde kırdım (sebebi uzun). Çok sert bir darbe değildi. Ekranın sadece alt kısmında küçük çaplı çatlak vardı ve çatlak elle hissedilmiyordu muhtemelen alt kısımlarda oluştu, görüntü neredeyse yoktu ışık huzmeleri vardı kırılan kısmın civarlarında. Tamamen gitti o ışıklar da. Parmak izi falan çalışıyordu titreşim alıyordum cihazdan. Ama ses yoktu cihazda.

Dün telefoncuya verdiğimizde AMOLED ekran taktırdık, bugün cihazı teslim aldım. Ekranını falan kontrol ettim ama hoparlör hiç aklıma gelmedi. Hoparlörden ses alamayınca, telefoncuya tekrardan gittim telefonun sesini ufak bir inceledi oradaki arkadaş ve bana “biz bir cihazı inceleyelim tekrar, hoparlör bağlantısını tam yerleştirmemiş olabiliriz” dedi. Ben ise hani darbeyi alt kısımdan almış olabilir alttaki hoparlör bozulduysa üstteki neden bozulsun ki?” dedim. O ise “her iki hoparlörün bir kabloyla bağlanmış olabileceği, kablo hasar alırsa her ikisi birden çalışmayabilir” dedi. Bana pek mantıklı gelmedi açıkçası, sizce parça çalınmış olabilir mi? Ya da arkadaşın iki hoparlör de bir kabloya bağlı teorisi doğru mu? Cevaplarsanız sevinirim hocalarım

konu güncel up

Son düzenleme:
A.s. Youtube'daki Note 10s Ekran değişimi videosundaki kablo ilgili kabloysa tek bir kablo var gibi duruyor. Yani teori doğru olabilir.
üst taraftaki ahize ile hoparlör bir yapıda diye biliyorum hocam alt taraftaki de farklı bir ses kartı. dediğiniz acaba anakart flex kablosu veya 4.5G kablosu olabilir mi?

üst taraftaki ahize ile hoparlör bir yapıda diye biliyorum hocam alt taraftaki de farklı bir ses kartı. dediğiniz acaba anakart flex kablosu veya 4.5G kablosu olabilir mi?
Galiba flex kablosuymuş gördüğüm :(. Bulduğum en iyi video bu ama hoparlöre ait kablo hangisi anlayamadım. İsterseniz bakın. Umarım sorun dedikleri gibidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı