Xiaomi Note 12 Pro 5G telefon IMEI sorgulamasında farklı telefon çıkıyor

Redemptionxdd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600
ASUS TUF B450 Pro II
ASUS DUAL RX 6500XT
corsair dominator platinum (2x8gb) 3200mhz
CORSAIR TX650M 650W 80+ Gold Yarı Modüler
SNOWMAN X6 RAİNBOW KULE TİPİ SOĞUTUCU
GAMEFORCE Xmesh Mini 4x120mm A-rgb Usb 3.0 Microatx
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ağustos ayının 26'sında Note 12 Pro 5G sipariş etmiştim 31'inde elime ulaştı. IMEI kayıdını sorgulattığımda General Mobile 4G çıkıyor PttAVM üzerinden ithalatçı garantili sipariş almıştık. Ne yapmalıyım? (IMEI Note 12 Pro 5G olarak görünmesi lazım değil mi )

Size kaçak telefon satmış üstüne IMEI atmış. Telefonu iade edin ve satıcıyı şikayet edin.

Bu saatden sonra ne yapabilir ülkenin PTT'si bile dolandırıcı dolu ben zamanında işlem yaptım kendimi kurtardım da bu arkadaş bu saatden sonra nasıl mağduriyetini giderebilir ona yol gösterebilir misiniz?

Merhaba. Ağustos ayının 26'sında Note 12 Pro 5G sipariş etmiştim 31'inde elime ulaştı. IMEI kayıdını sorgulattığımda General Mobile 4G çıkıyor PttAVM üzerinden ithalatçı garantili sipariş almıştık. Ne yapmalıyım? (IMEI Note 12 Pro 5G olarak görünmesi lazım değil mi )

Aynı şeyi 2-3 ay önce ben yaşadım PttAVM'den Redmi Note 9 aldık ithalatçı garantili IMEI farklı telefona kayıtlı olduğu için telefonun arama özelliğini bile kullanamadım SIM taksamda iade etmek istedim telefonun kutusu açıldığı için kabul etmediler sonrasında tüketici haklarına başvurdum telefonu gönderdim hiçbir şey yapmadan düzelttik diye geri gönderdiler tekrar geri gönderdim 2hafts sonra anca para iadesi yaptılar yani çok uğraştırıyor iade talebi gönder şimdiden süreç 1-1.5 ay sürebilir

Kimseyi zan altında bırakmak istemem fakat ithalatçı garantili Xiaomi telefonlara genelde IMEI atılıp satılıyor.

Aynı şeyi 2-3 ay önce ben yaşadım PttAVM'den Redmi Note 9 aldık ithalatçı garantili IMEI farklı telefona kayıtlı olduğu için telefonun arama özelliğini bile kullanamadım SIM taksamda iade etmek istedim telefonun kutusu açıldığı için kabul etmediler sonrasında tüketici haklarına başvurdum telefonu gönderdim hiçbir şey yapmadan düzelttik diye geri gönderdiler tekrar geri gönderdim 2hafts sonra anca para iadesi yaptılar yani çok uğraştırıyor iade talebi gönder şimdiden süreç 1-1.5 ay sürebilir.

Ben her özelliğini kullanabiliyorum ama IMEI farklı bir telefon olması ve 4G olunca IMEI silinir mi endişesi olmaya başladı onun dışında telefon sağlıklı çalışıyor bilemedim çok tuhaf oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı