Xiaomi Note 12 Pro 5G USB görmüyor

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir Type-C to USB kablom var. Mobil, PC hepsiyle uyumlu. Başka bir Samsung telefonda kablo çalışıyor ve USB görüyor ama Xiaomi cihazıma taktığımda gözükmüyor ve algılamıyor. Ne yapmalıyım?

Edit: Başka bir xiaomi telefonda denedim onda çalıştı. Sadece benimkinde çalışmıyor, farkettim ki telefon ara kabloya sürekli elektrik yollayıp kesiyor.

Son düzenleme:
Öncelikle ayarlardan geliştirici modunu aç. Nasıl açacağın internette yazar, araştırabilirsin. Ardından o menüyü kurcalayarak "varsayılan USB yapılandırması"yazan menüyü aç. Oradan USB'nin kullanılma amacını ayarlayabilirsin. Oradaki seçeneklerden "USB bağlama"yazan yeri seçip kaydet. Bu işlenin sonucunda USB okuyacaktır fakat telefonu şarj etmek istediğinde o ayarı eski haline getirmelisin :)

Öncelikle ayarlardan geliştirici modunu aç. Nasıl açacağın internette yazar, araştırabilirsin. Ardından o menüyü kurcalayarak "varsayılan USB yapılandırması"yazan menüyü aç. Oradan USB'nin kullanılma amacını ayarlayabilirsin. Oradaki seçeneklerden "USB bağlama"yazan yeri seçip kaydet. Bu işlenin sonucunda USB okuyacaktır fakat telefonu şarj etmek istediğinde o ayarı eski haline getirmelisin :)

Biliyorum dediklerini denedim fakat diğer Xiaomi telefondada bu ayarlar varsayılan olmasına rağmen taktığım an çalıştı. Benim cihazımda bir sıkıntı var sanırım USB'min ışığı sürekli yanıp sönüyor kendi telefonuma taktığımda.

Geri
Yukarı