Xiaomi Poco X3 batarya hızlı bitiyor

atscan

Hectopat
Arkadaşlar, batarya hızlı bitiyor. Sürüm kaynaklı olabilir mi? 5160MaH çok iyi diye düşündüm ama bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O telefonun ekranı 120Hz diye hatırlıyorum. Ayarlarda bir yerde 60Hz'ye düşürme vardır illaki. 60 yapınca daha uzun süre gidecektir şarj.

O telefonun ekranı 120Hz diye hatırlıyorum. Ayarlarda bir yerde 60Hz'ye düşürme vardır illaki. 60 yapınca daha uzun süre gidecektir şarj.
120 Hz ile 60 Hz arasında o kadarda büyük bir fark yok
Arkadaşlar, batarya hızlı bitiyor. Sürüm kaynaklı olabilir mi? 5160MaH çok iyi diye düşündüm ama bilmiyorum.
Pil optimizasyonu seçeneğini deneyin isterseniz

Ekranın 120Hz, arayüzün de MIUI olması pilin hızlı tükenmesine neden oluyor. MIUI 12'den sonra bazı cihazlarda pilin daha hızlı tükendiğini söyleyenlerde oluyordu. Açıkçası hızlıdan kastınız eğer 10-11 saat ekran süresi ise çok normal.

Birinde ekranı saniyede 120 kere ekranı yeniliyor, birinde de ekranı 60 kere.
Ne demek olduğunu biliyorum. Demek istediğim arkadaşımızın belliki problemi gözle görülür derecede büyük ve bu problemin 120 Hz ile uzaktan yakından alakası olduğunu düşünmüyorum zira 120 Hz'de tüm gün (yaklaşık 8 saat) takılıyorum. Aynı şekilde 60 Hz'deyken de ortalama 8 saat kadar takılmışlığım var ve şarj süresi neredeyse hissedilemeyecek kadar az.

Yeni konular

Geri
Yukarı