Xiaomi POCO X3 Pro servis ürün değişimi yapmıyor

recepbeycigim

Zeptopat
Daha fazla  
Cihazım Xiaomi POCO X3 Pro, cihazıma güncelleme geldi ve güncelledikten sonra, cihazım arada bir kapanmaya basladı. Gün içinde ara ara oluyordu ve en son video izlerken kapandı ve açılmadı. 25.11.2022 tarihinde Mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine verdim. Garantisi vardı, ve yanlış hatırlamıyorsam 14.12.2022 tarihinde cihazımı servisten teslim aldım. Şubedeyken müşteri temsilcisine kamerası çalışmıyor dedim ve cihazımın şarjı %5 idi güncellemeden kaynaklı olabilir dedi eve gittiğinde güncelle dedi olmazsa geri getirirsin. Eve geçtim cihaza güncelleştirme yaptım ve kamera açılmıyordu işin garip tarafında şöyle bir hata da vardı. Cihazı şarja koyduğumda 1 dakikada ortalama %6 gibi şarj alıyordu ve şarjdan çektiğimde hemen bitiyordu ve ısınma problemim vardı. Daha önce yoktu böyle problemlerim, 16.12.2022 tarihinde yani 2 gün sonra tekrar servise gönderdim, Mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine. Bugün ayın 21.01.2023 ve hâlâ cihazımı teslim almadım. 19.01.2023 tarihinde müşteri desteğini aradım ve ortalama 30 dakika boyunca konuştum haklarımı söyledim gidip şikayet edebilirsiniz ve hiçbir şekilde yardımcı olmadı. İnsanların ürünleri servise geldikten sonra ürünü onarıp test etmeden müşteriye teslim etmek kurumsallık mıdır? Ve müsteri destek ekibi cihazımın benden kaynaklı bir hata olmadığını söyledim. Ürün değişim talebinde bulundum, bana şöyle bir cevap verildi. Şu an bu ürün Türkiye'de yok. Ben de şunu sordum peki benim cihazım 1 ay geçti serviste ve nedenini sordum. Yurt dışından geliyormuş parça. Telefonu yurt dışından getirtmek yerine ürünün parçasını yurt dışından getirtmek ne kadar mantıklı ve bu benim yasal hakkım ürün değişimi talebinde bulunmam? Yardımcı olursanız sevinirim artık gerçekten sıkıldım.

Cihazım Xiaomi POCO X3 Pro, cihazıma güncelleme geldi ve güncelledikten sonra, cihazım arada bir kapanmaya basladı. Gün içinde ara ara oluyordu ve en son video izlerken kapandı ve açılmadı. 25.11.2022 tarihinde Mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine verdim. Garantisi vardı, ve yanlış hatırlamıyorsam 14.12.2022 tarihinde cihazımı servisten teslim aldım. Şubedeyken müşteri temsilcisine kamerası çalışmıyor dedim ve cihazımın şarjı %5 idi güncellemeden kaynaklı olabilir dedi eve gittiğinde güncelle dedi olmazsa geri getirirsin. Eve geçtim cihaza güncelleştirme yaptım ve kamera açılmıyordu işin garip tarafında şöyle bir hata da vardı. Cihazı şarja koyduğumda 1 dakikada ortalama %6 gibi şarj alıyordu ve şarjdan çektiğimde hemen bitiyordu ve ısınma problemim vardı. Daha önce yoktu böyle problemlerim, 16.12.2022 tarihinde yani 2 gün sonra tekrar servise gönderdim, Mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine. Bugün ayın 21.01.2023 ve hâlâ cihazımı teslim almadım. 19.01.2023 tarihinde müşteri desteğini aradım ve ortalama 30 dakika boyunca konuştum haklarımı söyledim gidip şikayet edebilirsiniz ve hiçbir şekilde yardımcı olmadı. İnsanların ürünleri servise geldikten sonra ürünü onarıp test etmeden müşteriye teslim etmek kurumsallık mıdır? Ve müsteri destek ekibi cihazımın benden kaynaklı bir hata olmadığını söyledim. Ürün değişim talebinde bulundum, bana şöyle bir cevap verildi. Şu an bu ürün Türkiye'de yok. Ben de şunu sordum peki benim cihazım 1 ay geçti serviste ve nedenini sordum. Yurt dışından geliyormuş parça. Telefonu yurt dışından getirtmek yerine ürünün parçasını yurt dışından getirtmek ne kadar mantıklı ve bu benim yasal hakkım ürün değişimi talebinde bulunmam? Yardımcı olursanız sevinirim artık gerçekten sıkıldım.
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Maalesef sizi uzun bir süreç bekliyor…

Tavsiyem YouTube Adem Helvacı ile iletişime geçmeniz. Kendisi tüketici derneği başkanı ve THH komisyon üyesi. Dilekçe yazmanız ve sonraki süreçte yardımcı olacaktır. Bir de mümkün mertebe sesinizi duyurun; Twitter, ŞikayetVar gibi platformlara ve forumlara yazmanız bu işlemlerin hızlanmasına yardım edecektir.

Cihazım Xiaomi POCO X3 Pro, cihazıma güncelleme geldi ve güncelledikten sonra, cihazım arada bir kapanmaya basladı. Gün içinde ara ara oluyordu ve en son video izlerken kapandı ve açılmadı. 25.11.2022 tarihinde mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine verdim. Garantisi vardı, ve yanlış hatırlamıyorsam 14.12.2022 tarihinde cihazımı servisten teslim aldım. Şubedeyken müşteri temsilcisine kamerası çalışmıyor dedim ve cihazımın şarjı %5 idi güncellemeden kaynaklı olabilir dedi eve gittiğinde güncelle dedi olmazsa geri getirirsin. Eve geçtim cihaza güncelleştirme yaptım ve kamera açılmıyordu işin garip tarafında şöyle bir hata da vardı. Cihazı şarja koyduğumda 1 dakikada ortalama %6 gibi şarj alıyordu ve şarjdan çektiğimde hemen bitiyordu ve ısınma problemim vardı. Daha önce yoktu böyle problemlerim, 16.12.2022 tarihinde yani 2 gün sonra tekrar servise gönderdim, mall of İstanbul AVM'de Vatan Bilgisayar şubesine. Bugün ayın 21.01.2023 ve hâlâ cihazımı teslim almadım. 19.01.2023 tarihinde müşteri desteğini aradım ve ortalama 30 dakika boyunca konuştum haklarımı söyledim gidip şikayet edebilirsiniz ve hiçbir şekilde yardımcı olmadı. İnsanların ürünleri servise geldikten sonra ürünü onarıp test etmeden müşteriye teslim etmek kurumsallık mıdır? Ve müsteri destek ekibi cihazımın benden kaynaklı bir hata olmadığını söyledim. Ürün değişim talebinde bulundum, bana şöyle bir cevap verildi. Şu an bu ürün Türkiye'de yok. Ben de şunu sordum peki benim cihazım 1 ay geçti serviste ve nedenini sordum. Yurt dışından geliyormuş parça. Telefonu yurt dışından getirtmek yerine ürünün parçasını yurt dışından getirtmek ne kadar mantıklı ve bu benim yasal hakkım ürün değişimi talebinde bulunmam? Yardımcı olursanız sevinirim artık gerçekten sıkıldım.

Benim de bir anda telefon kapanmıştı 1 aydan uzun sürebilir elinize ulaşması telefonun.

Geri
Yukarı