Xiaomi Red Mi Note 7 videoda siyah şerit sorunu

BayKarTavşanı

Decapat
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün öncesinde Xiaomi Red Mi Note 7 marka telefon aldım. Bir heyecan ile büyük ekranda video izleyecektim ki sağ ve sol taraflarda ekranı bölen iki adet siyah şerit olduğunu gördüm. Acaba çözünürlük bozulmasın diye mi yapılmış diye düşünürken internette biraz gezindim ve şöyle bir görsel buldum.

391252

391254

Sorun nedir bilen var mı? Ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende P Smart 2019 var sorun değil videolar bu ekranlar için uyumlu değil.

YouTube ve benzeri platformlarda video izlediğiniz zaman video yukarıdan ve aşağıdan genişlidiği için görüntü eksilir.

Örnek vereyim eğer siteden izliyorsanız zaten geniş ekrana alınmıyor video telefona alıp yüklerseniz tam ekran yaptığınız zaman Melty saçları biraz gider.

İkinci görüntüde zoom yapılmış, yani videoda üstten ve alttan kırpılmış bir görüntü görmüş oluyorsun. Videolar 16:9 ekranlar için yapıldığı için yeni model telefonların genişletilmiş ekranlarına küçük geliyor.
iPhone'de zoom seçeneği var, Android'de var mı bilmiyorum ama ekranı videodaki gibi kırpmak zorunda kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci görüntüde zoom yapılmış, yani videoda üstten ve alttan kırpılmış bir görüntü görmüş oluyorsun. Videolar 16:9 ekranlar için yapıldığı için yeni model telefonların genişletilmiş ekranlarına küçük geliyor.
iPhone'de zoom seçeneği var, Android'de var mı bilmiyorum ama ekranı videodaki gibi kırpmak zorunda kalıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bende P Smart 2019 var yüklü videolarda yapıyor fakat görüntü bozuluyor biraz.

Bende P Smart 2019 var yüklü videolarda yapıyor fakat görüntü bozuluyor biraz.
Yani sorun benden veya telefondan kaynaklı değil. Youtube ve benzeri video platformlarının yeni telefonların ekranlarına uygun video çözünürlüğü çıkarmaması bunun ana nedeni. Ve bunu çözmek istiyorsam Pinch zoom kullanmam gerekiyor galiba, yorumlarınız ve çözüm önerileriniz için teşekkürler

Yani sorun benden veya telefondan kaynaklı değil. Youtube ve benzeri video platformlarının yeni telefonların ekranlarına uygun video çözünürlüğü çıkarmaması bunun ana nedeni. Ve bunu çözmek istiyorsam Pinch zoom kullanmam gerekiyor galiba, yorumlarınız ve çözüm önerileriniz için teşekkürler
Evet telefonlarımızla ilgili sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı