Xiaomi Redmi Note 5 Pro vs Xiaomi Mi Note 3

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Merhabalar,
Uzun süredir telefon araştırıyorum, telefonum haşat olmuş durumda. Bu iki telefon arasında kaldım. Mi Note 3'ün teknik özellikleri daha iyi görünse de benim için 3 eksisi var;
-Ses çıkışının Type-C olması,
-Kasanın cam olması ve çok hassas olması,
-Redmi Note 5 Pro'ya nazaran eski olması.
Redmi Note 5 Pro'nun eksileri ise;
-İşlemcisi nispeten kötü,
-Parmak izi okuyucusu arkada.
Ben 2-3 seneden önce telefon değiştiren biri değilim, telefonlarımı çok da özenli kullanmam, daha doğrusu ne kadar dikkat etsem de düşüyor. Haliyle dayanıklı ve uzun ömürlü olsun istiyorum.
Dayanıklılık
Kamera
Batarya ömrü
Mümkünse hızlılık benim için önemli.
Mi Note 3 teknik olarak önde görünüyor ancak saydığım noktalarda ve güncellik konusunda Redmi Note 5 pro önde. Daha yeni olduğu için uzun süre güncelleme desteği olur gibi düşünüyorum. Redmi 5 pro 200 TL fazla. Sizce 200 TL fazla vermeye değer mi?

Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Redmi Note 5 Pro beklenenin çok üzerinde fiyatla çıktı. Tavsiyem Mi Note 3. 1700 lira verip de Type-C olmasın istemem. Ayrıca Redmi Note 5 Pro'nun tasarımı aşırı çakma duruyor ve hoşuma gitmiyor (göreceli).
Redmi Note 5 Pro beklenenin çok üzerinde fiyatla çıktı. Tavsiyem Mi Note 3. 1700 lira verip de Type-C olmasın istemem. Ayrıca Redmi Note 5 Pro'nun tasarımı aşırı çakma duruyor ve hoşuma gitmiyor (göreceli).

Çözüm
Merhabalar,
Uzun süredir telefon araştırıyorum, telefonum haşat olmuş durumda. Bu iki telefon arasında kaldım. Mi Note 3'ün teknik özellikleri daha iyi görünse de benim için 3 eksisi var;
-Ses çıkışının Type-C olması,
-Kasanın cam olması ve çok hassas olması,
-Redmi Note 5 Pro'ya nazaran eski olması.
Redmi Note 5 Pro'nun eksileri ise;
-İşlemcisi nispeten kötü,
-Parmak izi okuyucusu arkada.
Ben 2-3 seneden önce telefon değiştiren biri değilim, telefonlarımı çok da özenli kullanmam, daha doğrusu ne kadar dikkat etsem de düşüyor. Haliyle dayanıklı ve uzun ömürlü olsun istiyorum.
Dayanıklılık
Kamera
Batarya ömrü
Mümkünse hızlılık benim için önemli.
Mi Note 3 teknik olarak önde görünüyor ancak saydığım noktalarda ve güncellik konusunda Redmi Note 5 pro önde. Daha yeni olduğu için uzun süre güncelleme desteği olur gibi düşünüyorum. Redmi 5 pro 200 TL fazla. Sizce 200 TL fazla vermeye değer mi?

Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.
Tabiki Mi Note 3 almalisın. İllaki Redmi 5 pro alacağım diyorsan 1100 Tl gibi bir fiyata Redmi 5 plus alabilirsin aralarındaki fiyat farkı performansa değmez en azından para cebinde kalır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı