Xiaomi Redmi 5+ 3GB vs Mi A1

Onur C.

Hectopat
Daha fazla  
1000-1050 TL kadar bütçem var. Maalesef arttıramıyorum. Redmi 5 Plus ile A1 arasında kaldım. Önceliğim oyun oynamak. Kamera ile pek işim olmaz ama işim düştüğünde işini iyi yapmasını istiyorum. Type-C giriş ne kadar gerekli ? Konuşma kalitesi pişman eder mi? Pil önemli değil pek sanırsam iki cihazda da Quick Charge var. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ikisi arasından önerim A1 olur. A1 kamera, RAM ve dahili depolama olarak daha iyi bir cihaz. Batarya ve ekran olarak ise 5 Plus daha iyidir. A1 modelinin güncelleme avantajı da var. CPU ve GPU olarak iki modelde aynı, A1 modelinin ekran çözünürlüğü biraz daha düşük olduğu için oyunlarda biraz daha iyi olur. Her iki telefonunda Quick Charge 3.0 desteği var. Type C girişinin konuşma kalitesi ile bir alakası yok. Bu telefonlarda 3.5 MM girişlik kulaklık çıkışı var zaten. Type C üzerinden kulaklık takilsaydi da yine kalitede bir sorun olmazdı. Type C artık standartlaşmaya başlıyor. Veri aktarımı yaparken sunduğu hız gayet iyi, telefonu hızlı şarj yapmak içinde iyi iş görür, şarj kablo ucunu ters takma durumları da ortadan kalkıyor. Type C ne kadar gerekli sorusuna gelirsek telefon seçimini belirleyen bir özellik olarak görmüyorum.

Sağolun hocam. Soruları ard arda yazınca Type-C girişi konuşma kalitesiyle ilişkili gibi olmuş.😅 Peki konuşma kalitesi be çekim sıkıntısı yaşar mıyım ? Mesela J7 Prime cihazımda kapalı alanda yada bodrum kata inince çekiyor. Hattım Türk Telekom.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı