Xiaomi Redmi 5 4.5G Çalışmama Sorunu

4.5 G'yi düzgün kullanabilmek için en başta Band20 desteği olmalı telefonun. Fakat Redmi 5'de 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1800 (band 3) MHz 2100 (band 1) MHz 2600 (band 7) MHz mevcut.

İthalatçı telefonlarda gözlenen asıl durum budur. O yüzden telefon almadan önce hangi bandları desteklediği ve operatörünüzün de hangi bandlarda verimli çalıştığına bakmanız gerekirdi.
Yani, 4.5G'yi asla kullanamayacak mıyım?

Hayır kullanacaksın fakat genelde dağda bayırda pek mümkün olmayacak. Şehir merkezlerinde genellikle başka band üzerinden kullanacaksınız. Bulunduğunuz yeri bilmem ama büyük şehir merkezlerinde bu durumu pek yaşamazsınız. Eğer ki bulunduğunuz yerde desteklemiyorsa ve bu sizin için önemli ise kısa zamanda Turkcell veya TurkTelekom'a geçiş yapın.

Ben de Ankara'da şehir merkezindeyim. 4G gösteriyor ama aldığım hız konusunda bir fark olduğunu düşünmüyorum. Daha önce Iphone 6S Plus ondan önce de Lenovo K5 Plus kullandım. Lenovo ile İstanbulda 10-15Mbit görmüştüm. Şu an aldığım hız da bu ayarlarda.

Vakti zamanında 3G mobil modem kullanmıştım. Ankara'da 7Mbit alıyordum onda da.

4.5G'nin zaten 300Mbit falan vermesi gerekiyor. Bu 300Mbit sadece rakamdan ibaret. Kullanım olarak telefonda LTE yazıyor olması da sadece LTE yazması demek bence.

10Mbit hız alıyorsanız bence fazla takılmayın. Sırf bunun için operatör değiştirmeyin. Ha çok kötü bir bağlantı kalitesi varsa o zaman olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı