Xiaomi Redmi 9T vs. 9

Saf Android olmaması gerek, kendi arayüzü var diye biliyorum. A22 veya C25s mantıklı gibi.
Saf Android, kendi arayüzü olduğunu iddia ediyor ancak Pixel'de olup kendinde olmayan özellikleri kaldırdıkları bir arayüz.

İşlemcileri aynı zaten, Google uygulamalarıyla geldiği için daha verimli çalışıyor. Marka güvenilirliğine kalmış gerisi ama performans olarak fark oluyor bloatware ve diğer şeyler yüzünden.

O zaman 9tden vazgeçtim internette o kadar güzel gözüküyor ki inceleme videolarında falan bayağı hosuma gitmişt. Peki Redmi 9 da mı aynı?

O zaman 9tden vazgeçtim internette o kadar güzel gözüküyor ki inceleme videolarında falan bayağı hosuma gitmişt. Peki Redmi 9 da mı aynı?
Açıkçası bende bunun gibi videolara kandım fakat telefon rezalet. Redmi 9'da farklı bir versiyonu pek değişen bir şey olmaz. Bir telefonun performanslı olmasını ve 3-4 yıl gitmesini istiyorsan Samsung ya da iPhone'dan şaşmamalısın.

Açıkçası bende bunun gibi videolara kandım fakat telefon rezalet. Redmi 9'da farklı bir versiyonu pek değişen bir şey olmaz. Bir telefonun performanslı olmasını ve 3-4 yıl gitmesini istiyorsan Samsung ya da iPhone'dan şaşmamalısın.
Öyle de değil. Samsung'un S serilerinden şaşmamalı. FE yani fan edition modelleriyle uzun yıllar kusursuz premium telefon hissiyatıyla kullanır. Ya da herhangi markanın amiral gemileri, varsa Google Pixel'ler vs.

Yalnız ben Samsung A70'ten sırf Google ekosistemi için bir süre denemelik X500'e geçtim, oyun oynamıyorum ve tamamen Google aboneliklerim var. O yüzden öneriyorum, yine de S serisi Samsung telefona geçeceğim bunu not edeyim. Çünkü o premium hissiyat ne yazık ki yok. (Kararsız olduğumdan geçmeyebilirim şimdilik, keyfi Chromebook alırsam bunu daha elimde tutarım gibi duruyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı