Xiaomi Redmi Airdots 3 Pro Tws alınır mı?

@technora Ne yazık ki bir adet video hariç inceleme bulamadım. O da 5 dakika süren çok kısa bir inceleme ilk 2 dakikası ön konuşma zaten.
Hocam, o videodaki adamı biliyorum; pek de güvenilir birisi değil, açıkçası. Bence illa ki Xiaomi olsun diyorsanız alabilirsiniz. Ancak Haylou ve QCY gibi alternatifler de mevcut.

@technora Ne yazık ki fazla kişi yazmayınca gözümü karartıp dün (20.08.2021) öğlen siparişi vermiştim. İlginiz ve uyarılarınız için teşekkürler.

@technora Ne yazık ki fazla kişi yazmayınca gözümü karartıp dün (20.08.2021) öğlen siparişi vermiştim. İlginiz ve uyarılarınız için teşekkürler.
Hocam, rica ederim. Keşke elimden daha fazlası gelse. Ben yine aşağıya bugüne kadarki Xiaomi tecrübelerimi yazayım, belki yararı olur.
Bende sırasıyla Xiaomi'nin Hybrid Pro HD, ANC (3.5mm olanı), Bluetooth Sports, Airdots Pro, yarı kulak içi olanı ve Piston Basic kulaklıkları var. Bu saydığım kulaklıklar arasında en iyisi ANC'li olan kulaklık. Tabi, bu kulaklık kablolu ve Hybrid Pro HD'nin geliştirilmiş hali. Kablosuzlar arasındaysa- ki yukarıda sadece iki tane var- Airdots Pro, diyeceğim. Kulaklık tamamen dengeli bir ses profili sunuyor ve ses profili Hybrid Pro HD'ye benzer ancak ondan daha iyi değil. Yani kısacası ürün çok iyi. Bunları yazmamın nedeni, aklınızda bir fikir oluşturmaya çalışmaktır. Merak ettiğiniz bir şey olursa lütfen sorun.
Hocam, bunların dışında Airdots deneyimim de oldu ve bu deneyim sonucunda Haylou GT1 kulaklığını aldım. Fakat bu durum Airdots'un kötü olduğu anlamına gelmez. Öncelikle, Airdots modellerinin (Airdots Pro modelleri hariç) aralarında çok ciddi farklar yok. Son çıkan Airdots 3 modelinde diğer modellere göre bazı iyileştirmeler oldu. Mesela, kutu üzerinde bir göstergenin olması veya Apt-X desteğinin gelmesi ve tuş yerine dokunmatik panelin kullanılması... Fakat, her şeye rağmen bu modellerin ses profilleri arasında fazla fark olduğu söylenemez. Yani normal Airdots modelini kullanan bir kişi, Airdots 2, S veya 3 modeline geçtiğinde pek de "seviye atlamayacaktır". Bu biraz kişisel olacak ancak ben ses profilini pek beğenmedim. Bence detaylar fazla iyi yansıtılmıyordu ve ses doygunluğu fazla yoktu. Bu yüzden Haylou GT1'i aldım ve iyi ki de aldım, diyorum.
Airdots serisinde beğenmediğim şeylerden bir tanesi de maalesef kontrollerin çok kısıtlı olmasıydı. Yani sadece şarkıyı durdurup devam ettirme, akıllı asistan ve- varsa- düşük gecikme modunu kontrol edebiliyorsunuz. Onun dışında hiçbir şey yok ve bu çok saçma. Airdots S'den sonra çıkan modelleri MiUi üzerinden özelleştirme imkanının olduğunu hatırlıyorum fakat o da kısıtlıydı. Ayrıca, MiUi yerine Xiao Ai adlı bir uygulama da kullanılabiliyor. Fakat bu uygulama tamamen Çince. Maalesef, Çince öğrenmeden hiçbir şekilde o uygulamayı kullanamıyorsunuz.
Ve maalesef ki Airdots modellerinin- dediğim gibi, bu özellikler Pro modelleri için geçerli değil; zira Pro modelleri gerçekten çok iyi- en büyük eksiği olan bir şey var: mikrofon. Şu ana kadar çıkan kulaklıkların hiçbiri iyi bir mikrofon performansı sunmuyor, maalesef. Aslında bu yapıdan ziyade üründe kullanılan mikrofonlarla alakalı bir durum.
Hocam, Airdots 3 Pro modelinin normal Airdots'lara göre daha iyi olacağını düşünüyorum. ANC'nin de iyi olacağını, fiziksel yapıdan dolayı söyleyebilirim. Ancak, ses profili hakkında kesin bir şey diyemeyeceğim. Zira, modeli hiçbir şekilde deneyemedim.
Geçenlerde ben de benzer bir konu açmıştım. Mpow X3 kulaklığını merak ediyordum ve buraya sordum. Maalesef bir cevap alamayınca ben de konunun üstüne fazla gitmedim. Ancak, Mpow X3'ün fiyatı 200 TL civarlarına düştü ve bu fiyata kesinlikle alınabilir, bence. Fakat üründe Transparancy modunun olmaması bir eksik olabilir. Bir de Haylou'nun T16 modeli var. Aynı şekilde QCY'nin HT01 modeli de. Bu modellere de belki bakabilirsiniz.
Gerçi, ürünü çoktan söylemişsiniz ama olsun. En azında aklımızda belli fikirler bulunur...

Geri
Yukarı