Recovery Xiaomi Redmi Note 10S için recovery önerisi

Lost_Man_9922

Centipat
Daha fazla  
Redmi Note 10S cihazıma LineageOS yükleyeceğim ama uygun TWRP ve OrangeFox dosyalarını bulamıyorum. Bulunca da ilk defa yapacağım için adımlar nelerdir?

@Ali_Toprak

Son düzenleme:
Redmi Note 10S cihazıma LineageOS yükleyeceğim ama uygun TWRP ve OrangeFox dosyalarını bulamıyorum. Bulunca da ilk defa yapacağım için adımlar nelerdir?

@Ali_Toprak
Geç cevap için üzgünüm. Şuan hangi romdasınız? Ona göre kurulum yapacağız.

Son düzenleme:
MIUI sürümünü kast etmiştim.
Resmini atayım hocam o zaman.

@Ali_Toprak hem OrangeFox hemde TWRP sitesinde bulamadım Xiaomi sitesindeki Brick etmişti mi flash ile tekrar stok rom yüklemiştim telegram grubunda unofficial OrangeFox var onu yüklemeyi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240513_201344.jpg
    IMG_20240513_201344.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 8
Hepsi kurulu sadece recovery işlemi yapılması lazım lineageos kendi recovery dosyası mı var?
Boot.img'de recovery ve kernel mevcut. Dtbo.img'de kernelle ilgili olması gerek. Romu kurduktan sonra ofox kurup ofox içinden boot.img kuracağız. Öncelikle telefonu fastboot moda alıp fastboot flash --disable-verity --disable-verification vbmeta vbmeta.img yazın. Vbmeta.img yerine indirdiğiniz vbmeta dosyasını sürükleyin.

Boot.img'de recovery ve kernel mevcut. Dtbo.img'de kernelle ilgili olması gerek. Romu kurduktan sonra ofox kurup ofox içinden boot.img kuracağız. Öncelikle telefonu fastboot moda alıp fastboot flash --disable-verity --disable-verification vbmeta vbmeta.img yazın. Vbmeta.img yerine indirdiğiniz vbmeta dosyasını sürükleyin.
Anlamadığım kısım romu kurmadan önce ofox kurmak gerekmiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı