Xiaomi Redmi Note 10s üzer mi?

Bütçe
6000
Başlıkta gördüğünüz gibi Redmi Note 10S'de karar kıldım. Oyun performansı ve kamerası nasıldır? En önemlisi ileride kasma, donma gibi sorunlar yaşar mı? En az 3-4 yıl kullanacağım.

Xiaomi'nin yazılımından da şikayetçiler, cidden anlatıldığı kadar sorunlu mu?

Telefonda tavsiye edebilirsiniz.

Kendim kullanıyorum yaklaşık 1 yıl oldu. Altta yazanları güldüm kahkahalara boğuldum. Xiaomi yazılımı kötu diyen arkadaş kendisi iPhone kullanıyor sanırım. Yazılımda bir sorun yok zaten sorunlu olsa koskoca firma Miui 13u çıkarır miydi? Yazılım problemleri sadece beta sürümlerinde var onu da isterseniz guncellemezsiniz kararlı sürümde kullanırsınız. Kamerası kötü diyen arkadaş bu segment de kamerası gayet iş yapıyor. Oyun oynanmaz diyene de çok güldüm PUBG 55 FPS lerde takılıyorum Wild rift sabit 60. Pili 1.5 gün gidiyor 1 saat de de fulleniyor mi turbo charge özelliği var. Öneririm almanızı çok memnunum şahsen.

Aynı telefona sahibim belirtilerim şunlar.
Oyunlarda telefon fazla ısınınca kasmalar yaşıyorum.
Ön kamerası tamamen leş.
Diğer türlü yazılımı biraz ağır fakat ben memnunum.
Şarjı da bana yetiyor yani 1 gün kesinlikle rahat çıkarır.
Ben kasma yaşamadım ama ısınması var doğru. Ön kamerasınin kötü olma sebebi kendi kamera uygulaması onun yerine Google Cam kurdum mis gibi oldu öneririm.

Kendim kullanıyorum yaklaşık 1 yıl oldu. Altta yazanları güldüm kahkahalara boğuldum. Xiaomi yazılımı kötu diyen arkadaş kendisi iPhone kullanıyor sanırım. Yazılımda bir sorun yok zaten sorunlu olsa koskoca firma Miui 13u çıkarır miydi? Yazılım problemleri sadece beta sürümlerinde var onu da isterseniz guncellemezsiniz kararlı sürümde kullanırsınız. Kamerası kötü diyen arkadaş bu segment de kamerası gayet iş yapıyor. Oyun oynanmaz diyene de çok güldüm PUBG 55 FPS lerde takılıyorum Wild rift sabit 60. Pili 1.5 gün gidiyor 1 saat de de fulleniyor mi turbo charge özelliği var. Öneririm almanızı çok memnunum şahsen.

Kronik bir problemi var mı? Objektif olarak değerlendirirseniz A33' e göre artı yanları nelerdir?

Şimdi Samsung dururken Xiaomi konusunda endişeliyim. Sonuçta uzun yıllar kullanacağım.

Xiaomi yazılımı kötu diyen arkadaş kendisi iPhone kullanıyor sanırım.
X3 Pro kullanıyorum 7 aydır.
Yazılımda bir sorun yok zaten sorunlu olsa koskoca firma MIUI 13'ü çıkarır miydi?
Koca dediğin firmanın stabilite kontrolü yaptığı falan yok. Rastgele yazılım üretip hiçbir problemi fixlemiyor. Sıfır aldığın cihazı kendin adam etmekle uğraşıyorsun ki stabiliteye ulaşasın.
Yazılım problemleri sadece beta sürümlerinde var onu da isterseniz guncellemezsiniz kararlı sürümde kullanırsınız.
Stabil sürüm 12.5.1, o da tarihi eser sürüm.
Kamerası kötü diyen arkadaş bu segmentte kamerası gayet iş yapıyor.
Hayatında kullandığın tek cihaz Note 10S sanırım 😉

Kronik bir problemi var mı? Objektif olarak değerlendirirseniz A33' e göre artı yanları nelerdir?
Kronik problemi ben yaşamadım kozmetik olarak şarj yuvasınin etrafı biraz çizildi onun dışında 2. Karttan balkondan düştü sadece kırılmaz camı çatladı sağlam telefon

Karşılaştırma konusuna gelirsek ekran özellikleri daha önde. Kamera diyaframina vb. bakılırsa arka kamera A33 den önde. Fakat işlemciye gelirse Samsung exynos kullanıyor evet işlemcide önde fakat Samsung ciplerde kronik ısınma problemi var daha fazla ısınma oluyor diye biliyorum ayrıca 25W destekliyor şarjda Redmi note 10S işte 33W şarj destekliyor.

X3 Pro kullanıyorum 7 aydır.

Koca dediğin firmanın stabilite kontrolü yaptığı falan yok. Rastgele yazılım üretip hiçbir problemi fixlemiyor. Sıfır aldığın cihazı kendin adam etmekle uğraşıyorsun ki stabiliteye ulaşasın.

Stabil sürüm 12.5.1, o da tarihi eser sürüm.

Hayatında kullandığın tek cihaz Note 10S sanırım 😉

Stabil surum şuan 13.0.6 bilmeden yazmayın. Stabilite kontrolü yok derken? Kararlı/Beta şeklinde değişiyor sürümleri. Bunun dışında POCO X3 ve POCO F3 kullandım. Senin ilk telefonun X3 herhalde :D

Karşılaştırma konusuna gelirsek ekran özellikleri daha önde.
Ekranda A33 önde. İkisi de AMOLED ama A33 90 Hz.
Kamera diyaframina vb. bakılırsa arka kamera A33 den önde.
Kamera diyaframından önce kamera sensörüne ve kamera yazılımına bakılır, diyaframa değil. İkisinde de A33 üstün. Daha kötü kamera sensöründe diyafram düşük olsa ne yazar?
Fakat işlemciye gelirse Samsung Exynos kullanıyor evet işlemcide önde fakat Samsung ciplerde kronik ısınma problemi var.
Öyle bir şey yok. Kaldı ki öve öve bitiremediğin telefonda Helio G90T'nin GPU'su iyileştirilmiş versiyonu olan Helio G95 bulunuyor ki bu SoC verimlilik ve sıcaklık bakımından rezil bir SoC. A33'te bulunan SoC ise Exynos 1280, güncel bir SoC.
Daha fazla ısınma oluyor diye biliyorum ayrıca 25W destekliyor şarjda Redmi note 10S işte 33W şarj destekliyor.
Çöp telefonu 8W daha hızlı şarj etsen ne, etmesen ne 😉

Ekranda A33 önde. İkisi de AMOLED ama A33 90 Hz.

Kamera diyaframından önce kamera sensörüne ve kamera yazılımına bakılır, diyaframa değil. İkisinde de A33 üstün. Daha kötü kamera sensöründe diyafram düşük olsa ne yazar?

Öyle bir şey yok. Kaldı ki öve öve bitiremediğin telefonda Helio G90T'nin GPU'su iyileştirilmiş versiyonu olan Helio G95 bulunuyor ki bu SoC verimlilik ve sıcaklık bakımından rezil bir SoC. A33'te bulunan SoC ise Exynos 1280, güncel bir SoC.

Çöp telefonu 8W daha hızlı şarj etsen ne, etmesen ne 😉

DC diming ve AOD özelliği yok. Evet ekran baya ondeymis dimi :D 33 un diyaframi 1.8 iken 10s in 1.79 işlemci konusunda geride olduğunu belirttim. 1300 TL lik bir fark için bu özellikler önemli değil gayet yakınlar birbirine. SoC konusuna gelirsek verimlilik ve sıcaklık bakımından rezil? 90Hz konusunda haklısın fakat a33 alacağına redmi note 10 Pro alırım daha akıl karı.

DC diming ve AOD özelliği yok.
AOD ekran paneliyle ilgili bir özellik değil, telefon ile ilgili bir özellik. Yani bu ekran panelinin değil, telefonun eksisi.
33'ün diyaframi 1.8 iken 10s in 1.79 işlemci konusunda geride olduğunu belirttim.
Yazdıklarımı yarım yamalak okuyorsun. Sana kamera sensörünün ve kamera yazılımının daha önemli olduğunu belirttim.
SoC konusuna gelirsek verimlilik ve sıcaklık bakımından rezil? 90Hz konusunda haklısın fakat A33 alacağına Redmi Note 10 Pro alırım daha akıl karı.
A33 ile Note 10 Pro arasında 1300 TL var. Konu sahibinin bütçesini 1300 TL aşıyorsun. Benim önerim ise konu sahibinin bütçesi dahilinde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-27-17-13-51-489_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-07-27-17-13-51-489_com.android.chrome.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2022-07-27-17-13-44-227_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-07-27-17-13-44-227_com.android.chrome.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 22
Peki A33 yerine M33 alınır mı? Telefonun arkasındaki çizgilerden kılıfla kurtulabilirim diye düşünüyorum.

Ekran, kamera ve performans açısından hangisi üstündür?

@BerkayZ87

Son düzenleme:
Peki A33 yerine M33 alınır mı? Telefonun arkasındaki çizgilerden kılıfla kurtulabilirim diye düşünüyorum.

Ekran, kamera ve performans açısından hangisi üstündür?

@BerkayZ87
Ekran olarak A33 daha iyi. Donanımları aynı yani performansları aynı. Kamera olarak M33'e bakmadım ancak ya eşitlerdir ya A33 öndedir, çünkü kamera alanında A serisi hep M serisinin önünde oldu.

Geri
Yukarı