Xiaomi Redmi Note 7 şarjı çok hızlı bitmeye başladı

Ege Uğur

Hectopat
Telefonumun son zamanlarda şarjı çok hızlı bitmeye başladı. 30-40 dakika sosyal medyada gezmeme rağmen şarjım 60'dan 10'lara iniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal değil. Pilin büyük ihtimal şişmiş. Bende de gece vakti gereksiz bir pil bitme sorunu vardı. Neredeyse bütün romları denedim kendim özel kernel bile yaptım fakat sorunun pilden olduğunu anladım. Telefoncuya verdim adam 2 dk sonra pili patlattı. Telefonun hertarafı yamuldu :D . Şimdi pil değişti fakat yinede hızlı bitiyor gibime geliyor. Tabiiki eskisine gore kullanım ömrü uzadı. Atıyorum günde en az 2 defa şarja takıyorsam şimdi sadece akşamları takıyorum. Dikkat et pilin seninde şişmiştir. (note 7 benimkide)

Telefon kaç senelik?

2 2.5 arası.
Normal değil. Pilin büyük ihtimal şişmiş. Bende de gece vakti gereksiz bir pil bitme sorunu vardı. Neredeyse bütün romları denedim kendim özel kernel bile yaptım fakat sorunun pilden olduğunu anladım. Telefoncuya verdim adam 2 dk sonra pili patlattı. Telefonun hertarafı yamuldu :D . Şimdi pil değişti fakat yinede hızlı bitiyor gibime geliyor. Tabiiki eskisine gore kullanım ömrü uzadı. Atıyorum günde en az 2 defa şarja takıyorsam şimdi sadece akşamları takıyorum. Dikkat et pilin seninde şişmiştir. (note 7 benimkide)
Anladım.

Ben de 2 senedir kullanıyorum neredeyse sıfır kayıp var, telefon ısınınca daha hızlı biter pili ona dikkat et.

Zaten bataryaların belli dolma şeyi var. 2 yıla göre ve şarja takılı kullanıyorsanız hızlı bitmesi normal. %80 ihtimal batarya şişmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı