Xiaomi Redmi Note 7 vs Honor 10 Lite vs Samsung M20

Kaan3oklar

Centipat
416732

Bu 3 telefon arasında kaldım. Performans günlük hayatta memnun etsin yeter bana pil ve kamerası memnun edecek bir telefon lazım sizce hangisini almalıyım?
Duyduğum bazı özellikler var mesela note 7'nin 48 mp kamerası 48 gibi değil M20 bile daha güzel çektiği zamanlar var.Honor 10 lite 'da arada kaldın 8x mi alsam ne yapsam , M20 ise ben alacağım telefonu 4 5 sene kullanırım, 4 5 sene sonra da beni tatmin etmesini istiyorum bir de arka kapağı çabuk çiziliyor diye biliyorum fikirlerinizi alacağım .

Son düzenleme:
Her zaman malzeme kalitesi ve kutu içerisi zenginliği ile Samsung öneririm ancak Note 7 M20'den daha üst seviye bir cihaz. Note 7 öneririm. P Smart'da düşünülebilir.
Zamanında LG G4 kullandım bataryadan ağzım yandı bu yüzden mümkünse miliamperi fazla telefonlara bakıyorum tabi yazılımsal markasal özelliklerle daha düşük amperlerle yüksek performans alabiliriz ama ben işimi şansa bırakmak istemiyorum hocam sağolasın
Redmi Note 7 bataryası çok iyi ayrıca Gcam kurarsan eğer kamerası da gayet yeterli oluyor.
Eyvallah reis ama 400 liralık farkı kapatır mı sence ?
Redmi Note 7. Yalnız kamerası biraz geride kalıyor sanırım diğerlerine karşı ama Google Camera ile düzeltilebilir.
Reis başka bu fiyatlarda memnun edebilecek huaweip smart'tan başka ne önerebilirisin?

Ben Huawei P Smart 2019 kullanıyorum Honor 10 Lite ile neredeyse aynı telefonlar ben Redmi Note 7 için 300 TL vermeye gerek olmadığını düşünüyorum ama bütçenizi zorlamayacaksa Redmi Note 7 alınabilir.

Huawei P Smart 2019 kullanıyorum 7-8 saat ekran süresi alıyorum Honor 10 Lite aynı pil performans alırsınız.

Orta seviye bir cihaz alınıyorsa RAM miktarı minumum 4 GB olsun. 3 GB RAM miktarı çoklu uygulama geçişlerinde şişiyor. ''Hayır şişmiyor, 3 GB RAM yeterli'' kim diyorsa yalan söylüyor.

Redmi Note 7'in kamerası A70'ten 2 tık P30 Lite modelinden de bi tık daha iyi. Bulunduğu fiyat bandında en iyi kamera deneyimi sunan cihaz diyebilirim. Video konusunda o kadar başarılı değil ama. Bu fiyatta Redmi Note 7 ve GM 9 Pro rakiplerinden çok daha iyi özellikler sunuyorlar.

Eki Görüntüle 416732

Bu 3 telefon arasında kaldım. Performans günlük hayatta memnun etsin yeter bana pil ve kamerası memnun edecek bir telefon lazım sizce hangisini almalıyım?
Duyduğum bazı özellikler var mesela note 7'nin 48 mp kamerası 48 gibi değil M20 bile daha güzel çektiği zamanlar var.Honor 10 lite 'da arada kaldın 8x mi alsam ne yapsam , M20 ise ben alacağım telefonu 4 5 sene kullanırım, 4 5 sene sonra da beni tatmin etmesini istiyorum bir de arka kapağı çabuk çiziliyor diye biliyorum fikirlerinizi alacağım .
Hocam öncelikle, eğer M20 alırsanız 4-5 sene kullanmayı hiç hayal dahi etmeyin, Samsun'un orta segment telefonlarına olan desteği en fazla 1,5 yıl sürüyor, 2. seneyi geçtikten sonra kasmalar donmalar baş ağrıtır. Şu an aktif bir Xiaomi kullanıcısı olarak, bence almayın. Sınırlı özellikler ve o her istediğinizi yapamama gibi bir sorunu var. Ayrıca MIUI arayüzünde uygulamalar içindeki küçük reklamlar sizi bilmem ama benim canımı sıkıyor.
Bana bütçenizin ne kadar olduğunu söylerseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.

Saygılarımla...

Orta seviye bir cihaz alınıyorsa RAM miktarı minumum 4 GB olsun. 3 GB RAM miktarı çoklu uygulama geçişlerinde şişiyor. ''Hayır şişmiyor, 3 GB RAM yeterli'' kim diyorsa yalan söylüyor.

Redmi Note 7'in kamerası A70'ten 2 tık P30 Lite modelinden de bi tık daha iyi. Bulunduğu fiyat bandında en iyi kamera deneyimi sunan cihaz diyebilirim. Video konusunda o kadar başarılı değil ama. Bu fiyatta Redmi Note 7 ve GM 9 Pro rakiplerinden çok daha iyi özellikler sunuyorlar.
3 GB şişme sorunu sadece Huawei işletim sistemi EMUI kaynaklandığı düşünüyorum önceki telefonum Samsung J5 Prime 2 GB RAM var aynı koşulda sıkıntı çıkarmıyor.

Kamerayı biraz abartmadınız mı?

2000 TL altı rakiplerinden hepsinden iyi ama Samsung A50 ve ondan sonra daha iyi kamerası olan telefonlar var.

GM9 Pro kağıt üzerinde iyi bir telefon ve önceki modeller gibi çok sıkıntı çıkarmamış olsada bir garanti durumunda para isteyen bir firma

GM9 Pro telefonunda kameraya toz kaçma ve karşıya ses gitmeme gibi sıkıntıları olduğunu gördüm.

Normalde Türkiye garantili Xiaomi Redmi Note 7 önerirdim ama garantiye Genpa baktığını öğrendimden beri Türkiye garantiye bütçe zorlamaya gerek olmadığını düşünüyorum o yüzden alabileceğiniz en iyi telefon Xiaomi Redmi Note 7.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı