Xiaomi Redmi Note 7'den iPhone 7'ye geçilir mi?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Arkadaşlar, bende Note 7 var. Abimde Redmi Note 8 var. Ama bilirsiniz 8. nesil olan telefon sıkıntılı. Bende de az az sorunlar oluyor fakat özellikle abimin telefon gelen aramayı kimi zaman çalmayacak kadar sıkıntılı. O yüzden onu satıp, yakın çevremde olan aşırı temiz nokta hatasız iPhone 7 ile para ile takas etmeyi düşünüyoruz. Yani ben abime Note 7 vereceğim bende dayımın kullandığı iPhone 7'yi alacağım. iPhone olanın bataryası orijinal değişti kışın. Durumu %100.

Şimdi olayım şu. Ben 2 senedir büyük ekranlı ve büyük bataryalı telefon kullanıyorum. Arada saçmalamaları olsa da sırf ekranı için kullanılır. Ben 7'ye geçtikten sonra zorluk yaşar mıyım? En azından böyle üst segmente geçip ekran küçülten arkadaşlar yazabilir mi? Yoksa direk iPhone olanı abime mi vereyim?

iPhone 7 32 GB Gold.
Redmi Note 7 64 GB Neptün mavisi.
Redmi Note 8 64 GB Siyah.

Son düzenleyen: Moderatör:
64 GB kullandığına göre fazla şey yüklüyorsun? 32 GB'ın yeteceğini sanmıyorum ayrıca ios'a
alışamayabilirsiniz. iPhone 7 sanırım son güncellemesini 2022'de alacak. Değeceğini sanmıyorum.

64 GB kullandığına göre fazla şey yüklüyorsun? 32 GB'ın yeteceğini sanmıyorum ayrıca ios'a
alışamayabilirsiniz. iPhone 7 sanırım son güncellemesini 2022'de alacak. Değeceğini sanmıyorum.
Normalde 32GB olanını alacaktım ama onun RAM 3 GB olduğu için almadım. Telefonun yarısı boş zaten. Bu arada babamda da iPhone 7 var onun ISO sürümü 13 dayımınki yani düşündüğüm telefon 14. Büyük ihtimal 15 çıkarsa yapmayacağım. Tek tereddüt ettiğim 2 şey bir ekran, 2. batarya. Batarya zaten yeni değişmiş fakat ekranı bir anda küçüğe geçmek birkaç günlük saçmalamama neden olabilir. O yüzden böyle telefon değiştirenlere sormak istedim.

IOS'a aşinayım babamda 5, 6S vardı ve şimdi 7 var. Özellikle bu Xioami telefonlarına iPhone 5 kamerası gibi koyduğu için gece çekim vs. yapmam imkansız. Yani gittiğim yerlerde memnun etmiyor. İşlemci ve OS optimizasyonu en güzeli zaten iPhone serilerinde.

Geri
Yukarı