Xiaomi Redmi Note 8 anakartı bozuldu

kadir erdoğdu

Hectopat
Arkadaşlar herkese selam. Elimde Xiaomi Redmi Note 8 bir telefon var. Kar yağdığı gün maalesef içine kar kaçtı ve anakartı su aldığı için de bozuldu. Araştırdım ki bu anakart fiyatları 1200-1000 TL arasıymış(komple değişim) bu anakart 200-300 TL'ye tamir edilemez mi yani illaki değişmesi mi lazım. Çünkü ben zaten 1300 TL'ye telefonu aldım olmazsa böyle su temaslı telefonlar. 600-800 TL arasında satılıyormuş yok mu bir çözümü ya.

Maalesef yok hocam.

Çünkü sıvı teması sonucunda anakarta gömülü olan CPU ve GPU'da(ekran kartı ve işlemci) bozuluyor ve bunlar anakarta gömülü olduğu için değişimi yapılamıyor, tek çare anakart değişimi maalesef.

Ayrıca normalde telefonun fiyatı ile aynı değil anakart değişimi fiyatı fakat sanırım siz yurt dışı aldığınız için öyle oluyor 😅

Maalesef yok hocam.

Çünkü sıvı teması sonucunda anakarta gömülü olan CPU ve GPU'da(ekran kartı ve işlemci) bozuluyor ve bunlar anakarta gömülü olduğu için değişimi yapılamıyor, tek çare anakart değişimi maalesef.

Ayrıca normalde telefonun fiyatı ile aynı değil anakart değişimi fiyatı fakat sanırım siz yurt dışı aldığınız için öyle oluyor 😅
2.el almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı