Xiaomi Redmi Note 8 animasyon geçişlerde ekran titremesi

BadCaptain

Decapat
Cihazım Redmi Note 8. Son 3-4 aydır cihazımda animasyon geçişlerinde ekran titriyor ve sadece WhatsApp'ta oluyor. Hayalet ekran sorunu için ekran değişimi yaptırdım, yine aynı. Telegram vs başka uygulamalarda sorun yok. Bunun çözümü nedir?

Ekran titriyor dediğin ne tam olarak. Eğer belli bölgelerin ışığı artıp azalıyorsa bataryan eskimiş demektir parlaklığı en düşüğe getirip karanlık bir şey açtığında daha belli oluyor kendiliğinden parlaklık artıp azalıyor sanki bölge bölge.

Ekran titriyor dediğin ne tam olarak. Eğer belli bölgelerin ışığı artıp azalıyorsa bataryan eskimiş demektir parlaklığı en düşüğe getirip karanlık bir şey açtığında daha belli oluyor kendiliğinden parlaklık artıp azalıyor sanki bölge bölge.

Hocam sadece WhatsApp da olan bir şey bu. Normal uygulamalar da sıkıntı yok. Ama WhatsApp uygulamasına giriyorum birisiyle mesajlaşacağım zaman sohbetin üstüne basınca animasyon yana doğru ekran kayıyor. Burada bir sıkıntı yok ama ekran yana doğru kayarken animasyon titriyor. Multimedya vb. olmayan hiç konuşmadığım birisinin sohbetinde böyle animasyon ekran yana doğru kayarken titreme yapmıyor. Ekran ışığı ile falan alakası yok hocam sizin dediğinizin. Batarya durumu ölçtürdüm gayet iyi. (Kusura bakmayın hesaba giriş yapamadım yanıt veremedim.)
Yapmadığınız güncellemeler olabilir. (WhatsApp dahil)

WhatsApp son sürüm güncel. Telefon da öyle güncel. (kusura bakmayın geç yanıt verdim hesaba giriş yapamadım.)
Kasıyor mu yoksa ekrandaki görüntü ile alâkalı bir sorun mu?

Aynen öyle hocam. Geçiş animasyonu yana doğru kayar ya akışkan hâlde geçeceğine kasıyor. Ekran yeni değişti batarya durumu da gayet iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı