Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 cihaz kendi kendine kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr. Ahmedov

Hectopat
Yer
Shinjuku/Kabukichō
Merhabalar, Redmi Note 8 kullanmaktayım. Cihazımda Custom ROM (havoc OS) ve root bulunmaktadır. Smartpack kernel Manager harici başka rootlu program kullanmamaktayım. Cihazımı defalarca sıfırlamama rağmen ekran kapalı iken veya boşta dururken durup dururken kendini kapayıp açıyor ve SIM şifremi girmemi istiyor. O kadar sinir bozucu bir hale geldi ki kendini kapayıp açıktan 20 saniye sonra yine aynısı oluyor. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim telefon fastboot ekranında kalıyordu sürekli yazılımı bozuldu sanıp ROM atmıştım ama tuşlardan dolayı oluyormuş senin de böyle bir problemin olabilir. Sana önerim telefonu normal stock ROM ile kullanman.

Sorunum çözüldü, ROM'a son gelen güncelleme ile sorun çözüldü.
Ard arda kapanıp duruyorsa kapatma tuşu takılı kalmış olabilir, ben de öyleydi. Defalarca bastım kapatma tuşuna ve takılmasını düzeltmeye çalıştım. Böyle değilse sizin durumunuz yazılımsal olabilir.

Kapama sisteminde sorun olmuş olabilir ya da bataryada. Bazen bataryalar telefonu düşürürken yerinden hafif çıkıyor ya da ucu bükülüyor.

Ard arda kapanıp duruyorsa kapatma tuşu takılı kalmış olabilir, ben de öyleydi. Defalarca bastım kapatma tuşuna ve takılmasını düzeltmeye çalıştım. Böyle değilse sizin durumunuz yazılımsal olabilir.
Sadece boşta veya ekran kapalıyken oluyor. Tuş takılı kalsa kullanırken de olması lazım bence.
Telefonun kendi ROM'u yani stock ROM kullanın. Custom ROM önermiyorum. He illa custom ROM kullanıcaksanız LineageOS kullanabilirsiniz.
Havoc Os aralarından en hızlısı bir kaç sorunu olsa bile. Deneyebilirim.

Geri
Yukarı