Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 fotoğraf çekme sesi kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lacia

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 ay önce kamera ayarlarında, fotoğraf çekme sesi değiştirilebiliyor veya kapatılabiliyordu fakat hangi güncelleme ile değişti bilmiyorum ama bu ayar gitti. Telefon sessizde veya rahatız etme modunda olmasına rağmen her fotoğraf çektiğimde veya video çekmeye çalıştığımda ses çıkıyor ve bu çok rahatsız edici bir durum. Acaba bunun bir çözümü var mıdır? Ses kapatma ayarını geri getirebilir miyim?

Çözüm
Hocam 12.5 global ROM yükleyip denedim hala gözüküyor bende.

Sorunu çözdüm. İleride bu sorunu yaşayan arkadaşlar için ise çözümü şu; telefonun ayarlarında bölge seçeneğinin Türkiye'de olduğundan emin olun. Ben bölge ayarını başka bir sebepten Japonya'da unutmuşum. Japonya ve Kore gibi ülkelerde gizli fotoğraf çekimlerini engellemek için deklanşör sesi kapatılmıyor... Kısaca bölge ayarını Türkiye yapın düzelecektir. Şimdiye kadar yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarıma teşekkürler :)
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5 ay önce kamera ayarlarında, fotoğraf çekme sesi değiştirilebiliyor veya kapatılabiliyordu fakat hangi güncelleme ile değişti bilmiyorum ama bu ayar gitti. Telefon sessizde veya rahatız etme modunda olmasına rağmen her fotoğraf çektiğimde veya video çekmeye çalıştığımda ses çıkıyor ve bu çok rahatsız edici bir durum. Acaba bunun bir çözümü var mıdır? Ses kapatma ayarını geri getirebilir miyim?

Ayarlarda deklanşör sesi gözükmüyor mu yani?

Kamera>Üç Çizgi (Sağ Üstte)>Ayarlar>Aşağı kaydırdığınız da "Genel Özellikler" sekmesinin üçüncü sırasında "Deklanşör" sesi ayarını kapatın.
IMG_20221225_171227.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı