Xiaomi Redmi Note 8 İlk Bakış

Bloody Hell

Hectopat
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
Herkese merhaba dostlar,bugün sizlere yaklaşık 1 hafta önce aldığım Xiaomi Redmi Note 8 cep telefonumdan bahsedeceğim.Öncelikle donanımsal bilgilerine değineceğim.
  • İşletim sistemi: Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 10
  • Ekran: 6,53 inç IPS LCD, 2340x1080 (19.5:9), Gorilla Glass 5
  • İşlemci: Snapdragon 665 (4 x 2,0 GHz Kryo 260 4 x 1,8 GHz Kryo 260, Adreno 610) 11 nm
  • RAM: 4/6 GB
  • Depolama: 64/128 GB
  • Arka Kamera: 48 MP, f/1,8, 0,8 μm Dual Pixel PDAF; 8 MP f/2,2 1,12 μm geniş açılı lens; 2 MP, f/2,4 1,75 μm makro lens; 2 MP, f/2,4 1,75 μm portre lensi
  • Ön Kamera: 13 MP, f/2,2 HDR
  • Bağlantı: Wi-Fi ac 2x2 MIMO Bluetooth 5.0 AptX HD, LDAC, A-GPS
  • Batarya: 4.000 mAh 18 W hızlı şarj
  • Boyutlar: 161,3 x 76,4 x 8,4 mm
  • Ağırlık: 194 g
Not: Bilgileri Webtekno internet sitesinden edindim. Telefonuma doğru bilgileri kontrol ettim. Bende ki 64GB ve 4GB RAM'i olan.

Öncelikle telefonda yoğun olarak oyun oynuyorum:
  • PUBG Mobile
  • Mortal Kombat X
  • Brawl Stars
  • Call of Duty
Ve Özellikle belirtmek istiyorum ki telefon bu oyunların hepsinde olağanüstü performans veriyor.

Ayrıca donanımsal olarakRedmi 7 ye çok benzese de inanın ki parasının farkını veriyor. Taraflı bakmıyorum, bu yılın Mayıs ayında Redmi 7 32 GB kullanmıştım Haziran ayına kadar gerçekten fark var. Hiçbir şekilde kasma yok parmak izi yarım saniyede açılıyor.

Kameraya gelecek olursak hareketli bir arabanın içinden saat gece 00:00'da bir fotoğraf çektim gece modunda mucizevi bir performans verdi, sadece gece modu için bile bence değebilir, karanlık ortamlarda fotoğraflar için. Çok kamera kullanmam ama bence makro kamera da iyi.

48 Megapixellik kameraya gelecek olursak, kağıt üzerinde 48 Megapixel olarak kalıyor desek yalan olmaz. Fakat bence yine de iyi bir performans veriyor.

Ağır çekim iyi.

Lafı fazla uzatmadan batarya performansına geçeyim. Günün 13-14 saatinde aktif telefon kullanan birisiyim. İnstagram, Twitter gibi sosyal mecralardan şarj kaybı neredeyse %0. Oyunlarda ise Brawl Stars hariç 10 dakikada %3 şarj gidiyor. Ben %100'lük bir şarj ile 2 gün çıkartıyorum.

Kara Cuma indirimlerinde aldım Trendyol'dan, Perşembe günü sipariş ettim Pazartesi günü geldi. Daha erken gelirdi fakat bildiğiniz üzere kargo şirketleri hafta sonu çalışmıyor.

Technopat Sosyal'de şimdiye kadar 3 konu oluşturdum. Birisi bilgisayarım hakkında, birisi internet hakkında, bu da telefon hakkında olsun diye yazdım.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

Yorumlarınızı bekliyorum.

İyi Akşamlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle güle güle kullanın. Bende sipariş verdim ama henüz teslim alamadım. Bir başka konuda ve internette ekranın sol ve sağında dokunmatik geç algılama delay dedikleri bir problem varmış bu sorun sizde de oluyor mu? Özellikle mesaj yazarken ekranın en sağında ve solunda kalan harflerde belli olduğu söyleniyor. Son sorum ise 60FPS 1080P video çekebiliyor mu? Güncelleme ile geleceği söyleniyordu.

Öncelikle güle güle kullanın. Bende sipariş verdim ama henüz teslim alamadım. Bir başka konuda ve internette ekranın sol ve sağında dokunmatik geç algılama delay dedikleri bir problem varmış bu sorun sizde de oluyor mu? Özellikle mesaj yazarken ekranın en sağında ve solunda kalan harflerde belli olduğu söyleniyor. Son sorum ise 60FPS 1080P video çekebiliyor mu? Güncelleme ile geleceği söyleniyordu.
Çekebiliyor 2 k 30 fps de var ama 30 fps 1080 p daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.
Güzel bir ilk bakış olmuş. Ben de Redmi Note 7 kullanıyorum ve gerçekten beğeniyorum. Rahatsız eden sadece hayalet ekran oldu. Acaba sizde bu sorun var mı?
Hayalet ekranın ne olduğunu dürüst olmak gerekirse bilmiyordum sayenizde öğrendim.Hayır dediğiniz problemle karşılaşmadım ayrıca telefonun ön kamerasının whatsapp ve benzeri uygulamalarda biraz başarısız olduğunu fark ettim yeni güncellemede düzeltilecekmiş ayrıca android 11 sürümünün de geleceği söyleniyor bu da sevindirici bir haber.

Dokunmatik hakkında düşünceleriniz nedir? Bir problem farkettiniz mi ? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Hayır herhangi bir problem göremedim.Gayet iyi bir cihaz
Bende almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz oyun perfomansı falan iyi mi pişman olmam değil mi?
Oyun performansı gayet güzel rahatsız edecek ısınmaya rahatsız olmadım ilk mesajımda belirttiğim gibi oyun performansı güzel batarya uzun kullanımda dahi üzmez

Merhabalar, hayırlı olsun ekran koruyucu olarak ne kullanıyorsunuz? Bende aldım da ekran koruyucu olarak ne alsam diye düşünüyorum, araştırma içerisindeyim

Merhabalar, hayırlı olsun ekran koruyucu olarak ne kullanıyorsunuz? Bende aldım da ekran koruyucu olarak ne alsam diye düşünüyorum, araştırma içerisindeyim
Merhaba teşekkür ederim,şuanda ekran koruyucu kullanmıyorum ve bende arayış içerisindeyim sokakta satılan 10 TL'lik ekran koruyuculara başvurmamanızı tavsiye ederim.

Merhaba teşekkür ederim,şuanda ekran koruyucu kullanmıyorum ve bende arayış içerisindeyim sokakta satılan 10 TL'lik ekran koruyuculara başvurmamanızı tavsiye ederim.
güzel kaliteli bir şey arıyorum da bulamadım. spigenin a50 uyumlu cam ekran koruyucuyu alıcam en artık ekranlarında mmlik fark var redmi note8 ile a50 arasında en son çare bu olacak herhalde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı