Xiaomi Redmi Note 8 Pro kullanılabilir RAM miktarı 2,6 GB'a düştü

Caesar1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Xiaomi Redmi Note 8 Pro kullanıyorum 1,5 hafta öncesine kadar RAM'i temizlediğimde 3,4 ila 3,6 arasında kullanılabilir RAM oluyordu bazen 4'e kadar çıkıyordu fakat şu an telefona hiçbir güncelleme veya uygulama indirmememe rağmen 2,6 ya kadar düştü bu sayı. Telefona hiçbir şey yüklemedim, değişen tek şey zaman, bunun sebebi nedir?

Ön belleğe alınan işlemler. Ayrıca arka planda da bazı uygulamaları çalıştırıyor cihaz. Kısacası bu sorun optimizasyon kaynaklı. Cihaz kendini buna göre ayarlar.

Ön belleğe alınan işlemler. Ayrıca arka planda da bazı uygulamaları çalıştırıyor cihaz. Kısacası bu sorun optimizasyon kaynaklı. Cihaz kendini buna göre ayarlar.

Böyle bir şey yoktu şimdiye kadar pat diye oldu bir sebebi var mı acaba veya hangi uygulamanın ne kadar RAM tükettiğini nasıl görebilirim?

Ayarı bulamadım.
Ayarlar- Yazılım Bilgisi - Yapım numarası, yapım numarasına arka arkaya 3 kere basın geliştirici seçenekleri açacak. Sonra tekrar ayarlara baştan girip en alta indirin orada olacak, orada detaylı yazacak hangi uygulama ne kadar kullanıyor diye.

Ayarlar- yazılım bilgisi - yapım numarası, yapım numarasına arka arkaya 3 kere basın geliştirici seçenekleri açacak. Sonra tekrar ayarlara baştan girip en alta indirin orada olacak, orada detaylı yazacak hangi uygulama ne kadar kullanıyor diye.

Geliştirici seçenekleri açık ta arkaplanla alakalı tek ayar arka planda çalışan uygulama sınırı o da zaten tek uygulamada.

Geliştirici seçenekleri açık ta arkaplanla alakalı tek ayar arka planda çalışan uygulama sınırı o da zaten tek uygulamada.
Hocam orada çalışan hizmetler diye bir seçenek olması lazım. Ekran görüntüsü de atabilirsiniz daha iyi yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı