Xiaomi Redmi Note 8 Pro Türk Telekom VoLTE aktifleştirme

Cihaz ayarlarından VoLTE açık mı kontrol edin.
VOLTE yazıp 5555'e yeniden mesaj atın.
İki tarafın da VoLTE açık olması lazım LTE çağrısı yapabilmek için.
@deleted Türk Telekom VoLTE'si bildirim panosunda HD+ olarak geçiyor. Aynı teknoloji.

Deneyebilir misiniz:

Ek olarak kesin olmamakla birlikte TT'de VoLTE desteğinin sadece faturalılara sunulduğunu okudum.

SIM kartınızı Apple, Samsung gibi desteklenen marka bir telefona takıp orada VoLTE'yi etkinleştirip tekrar kendi telefonunuza takarak yapabilirsiniz. Xiaomi Türkiye'de distribütor aracılığıyla bulunduğu için operatörler tarafından tanınmıyor.

TT'de volte desteklenmiyor bu yüzden hattımı degiştirdim, gerçekten ses kalitesinde fark oluyor. Faturalılara herhangi bir destek sunuyormu bilmiyorum.

Online işlemlerden VoLTE'yi etkinleştirmek gerekiyor. Resimdeki gibiyse bir işlem yapmadan diğer adıma geç.
Screenshot_2020-02-12-01-54-30-410_com.tmob.AveaOIM.jpg

Eğer resimdeki gibi değilse ve kendi telefonundan etkinleştirilmiyor ise sim kartını VoLTE destekli başka bir telefona takıp VOLTE yazıp 5555'e göndermen gerek ya da online işlemlerden VOLTE'yi açman lazım. Sonrasında arama ekranında *#*#86583#*#* yazman lazım.
VoLTE carrier check was enabled derse tekrar yazman lazım aynı kodu. VoLTE carrier check was disabled uyarısını görmen lazım.
Screenshot_2020-02-12-01-39-29-202_com.google.android.dialer.jpg

Sonra Ayarlar>SIM kartlar & mobil ağlar>Türk Telekom konumuna gidip VoLTE'yi etkinleştirmen gerekiyor. İşlem bu kadar.
Screenshot_2020-02-12-01-49-06-317_com.android.phone.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı