Xiaomi Redmi Note 8 VoWiFi çalışmıyor

orhan0707

Centipat
Hayırlı günler, sorunum yeni teknoloji olan VoWiFi hizmeti ile ilgili aslında biz de yeni olan VoWiFi ile ilgili. Türk Telekom mobil hizmeti kullanmaya çalışıyorum bulunduğum bölgede mobil şebekede sorun var doğru çekmiyor ama yakın zamanda Türk Telekom'da VoWiFi hizmeti vererek beni mutlu etmişti. Telefonumu uçak moduna alıp VoWiFi ile Wi-Fi üzerinden kesintisiz bir görüşme sağlıyordum uçak moduna almasam sinyal gelir VoWiFi devre dışı olup konuşma gidiyordu. Böyle 3 aydır hizmeti kullanıyordum. Ama Xiaomi Redmi Note 8'e MIUI 12 güncellemesi geldi ondan sonra VoWiFi sembolü sürekli gidip gelmeye arama yapmamaya ya da aramaların bana gelmemesine kadar giden problemler oldu. Bende problemi çözmek için araştırma yaptım yaptığım araştırmalar da edindiğim bilgiler şöyle idi ve uygulamaya başladım.
1-Halihazırda VoWiFi ayarlarınızı operatörden kapatın tekrar açın denedim kapattım ama 2 haftadır açamadım müşteri hizmetleri ile epey görüşmeler sonunda bugün hallettim. Açıldı ama VoWiFi yine çalışmıyor.
2-*#*#869434#*# yapıp VoWiFi'yi devre dışı bırakın bunun yanında VoLTE'yi de kapattım ama yine çözüm olmadı.
3-Mobil ağlardan VoLTE ve VoWiFi ayarlarını yaptım olmadı.
En sonunda telefonu yedekleyip fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine olmadı bu problemi yaşayan veya çözebilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı