Xiaomi Redmi Note 8 WhatsApp kamerası

ardaobayonay

Femtopat
Yer
Türkiye, Mersin
Daha fazla  
Bir Xiaomi Redmi Note 8 kullanıcısıyım. Kamerasından çok memnunum. GCAM kurarak bu memnuniyeti bir üst seviyeye taşıdım ancak WhatsApp uygulamasında görüntülü konuşma yaparken kamera 48MP'den 10MP'ye kadar düşmüş gibi bir görüntü kalitesi oluyor. Aynı durum Instagram görüntülü aramasında da geçerli. Acaba genel olarak WhatsApp ve Instagram'ın Xiaomi telefonlara yönelik bir hatası mı yoksa benim telefonumda yazılımsal bir hata mı var?

Şu an kontrol ettim telefonumda herhangi bir bekleyen güncelleme yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten kaynaklı bir durum. Görüntülü konuşmalarda hız kalitesi için görüntü kalitesi optimize edilir. Ne kadar hızlı internetin de olsa videodaki gibi bir kalite olmaz.
Hayır internetten kaynaklı değil. Görüntü bulanıklaşmıyor, donmuyor. Bildiğiniz 480P gibi oluyor kalitesi. Aynı sorun bende de var.

İnternetten kaynaklı bir durum. Görüntülü konuşmalarda hız kalitesi için görüntü kalitesi optimize edilir. Ne kadar hızlı internetin de olsa videodaki gibi bir kalite olmaz.
Normalde evet gayet mantıklı fakat aynı internet üzerinden 20MP kameralı bir telefon ile denedim; kalitesi daha iyi çıktı. Redmi telefonlarla alakalı olduğunu düşünüyorum. İnternet olduğunu sanmam.

Yazılımsal bir hata değil, eksiklik gibi bir şey. Eksik dediğim özellik is cam2api. Cam2api, kamera sensörünün bütün özelliklerinin bir uygulama tarafından kontrol edilmesini sağlar. Telefonunuz ile gelen kamera uygulaması ve Gcam bu özelliklerden yararlanır fakat Whatsapp, Instagram, Snapchat gibi uygulamalar bu özelliklerden yararlanamaz. Bunun nedeni Cam2api özelliği işlemciden işlemciye değişir. Android cihazlarda binlerce işlemci ve kamera konfigürasyonu var, bir uygulama geliştiricisi olarak hangi birini destekleyeceksin?

Gcam zaten belirli işlemci ve kamera konfigürasyonları ile çalışır hatta daha iyi çalışması için bazı Gcam modları .xml dosyaları da isteyebiliyor. Sosyal medya uygulamaları binlerce ayrı Android cihaz için bu özelliği tek tek ekleyemez, çok masraflı olur.

iPhone'larda Instagram, Whatsapp, Snapchat kameralarının çok daha iyi çalışmasının nedeni ise iOS cihazlarda donanım ve yazılım belli bu yüzden uygulamalar cihaza ve işlemciye özel bu özelliği ekleyebiliyorlar.

İnternet ile alakası yok. İnternet ile alakası olsa karşı taraf sizi kötü görür, siz kendinizi kötü görmezsiniz.

Hayır internetten kaynaklı değil. Görüntü bulanıklaşmıyor, donmuyor. Bildiğiniz 480P gibi oluyor kalitesi. Aynı sorun bende de var.
WP sunucularını kast etmiştim. Ne kadar hızlı olursa olsun belli bir verinin üstüne çıkmıyor kullanımı.
Normalde evet gayet mantıklı fakat aynı internet üzerinden 20MP kameralı bir telefon ile denedim; kalitesi daha iyi çıktı. Redmi telefonlarla alakalı olduğunu düşünüyorum. İnternet olduğunu sanmam.

Bir yakınım bu zamana kadar iPhone 6 kullanıyordu ve 1 hafta önce de iPhone 11'e geçti.
Sık sık görüntülü konuşuyoruz ama kalitede hiçbir fark yok. Onun telefonundan da baktım.

Bir yakınım bu zamana kadar iPhone 6 kullanıyordu ve 1 hafta önce de iPhone 11'e geçti.
Sık sık görüntülü konuşuyoruz ama kalitede hiçbir fark yok. Onun telefonundan da baktım.
Whatsapp sunucularından dolayı belirli bir kalite limiti koyuyor olabilir fakat bir önceki yazdığım mesaja bakın orada neden Android cihazlarda böyle bir sorun olduğunu görebilirsiniz.

Geri
Yukarı