Xiaomi Redmi Note 9 Pro nasıldır?

Exinie

Kilopat
Sizce iyi bir telefon mu? Yerine ne alınabilir, bataryası iyi midir?

Samsung Galaxy M31 çok ilgimi çekiyor çünkü düşük fiyatı ile: 6000MAH batarya, 64 MP kamera, 4K video ve super AMOLED ekranına sahip.

Ama MIUI kullanmak istediğimden ve Samsung'un kamerası, arayüzü ve işlemcisinden nefret ettiğim için kararsız kaldım. Düşünceleriniz nedir?
Güncel.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla en çok satan telefonlar arasında. Ancak Note 9 serisindeki kameranın içine toz kaçması durumu var. Xiaomi açıklama yapmıştı ancak yeterli değildi bana göre. O tarz kronik sorunu olan serilerin toplatılması gerekiyordu. Muhtemelen onlar da bilmiyorlar herhalde.

Ben de almayı düşünüyordum ancak bunu duyunca biraz tereddüt yaşadım. Çünkü telefon aldıktan sonra sorun olduğunda iade, değişim veya servisle uğraşmak istemem. Acaba bu sorun bana mı denk gelecek diye bir telefonu alamam.

Xiaomiyi çok severim. Şu an Mi Note 3 kullanıyorum yaklaşık 2.5 sene oldu ve MIUI 12 bile geldi. Çok memnunum. Alınacak telefonu ya ben kullanacağım bendekini anneme vereceğim yada annemin kullanacağı bir telefon almayı düşünüyorum.

M31 güzel görünüyor. Samsung için artık eskisi gibi değil daha iyi diyenler var. Ancak AMOLED beni biraz endişeye sevk ediyor. Çünkü bir süre Note Edge kullanmıştım ve hayalet ekran vardı sonrasında ise dikey çizgiler oluştu. Bana sanki AMOLED ekranlar IPS'lere daha ömrü daha kısa oluyormuş gibime geliyor. Belki yeni ekranların sorun çıkartma oranları daha düşmüştür bilemem. Ama böyle bir önyargım var. Bunun dışında tabi güncelleme aldıkça Samsung'un yavaşladığı vs şeyler hep söyleniyor.

6000 MAH olacak kadar bataryayı çok iyi kullanıyor mu bundan da pek emin değilim. Ama yine de belki tercih edilebilir.

P40 Lite düşünmüştüm ama google servisleri olmadan alışabilir miyim bilmiyorum. Ben kullansam aslında alışırım. Donanım olarak beğendiğim bir telefon. Huawei'nin de garantisi daha iyi duruyor açıkçası. Şikayetvar'ı incelediğimde hızlı dönüş ve çözüm oranları çok daha iyi.

Bir taraftan da Realme geliyor :) 6 ve 6 PRO ile. Ama onlarda da NFC yok. İstanbul kart kullandığım için ihtiyaç oluyor. 5 dolarlık bir fark yaratıyormuş ama izinler vs bazı durumlar yüzünden düşük modellere koymadıklarını söylüyorlar. Ancak PRO versiyonda bile olmaması büyük hata bence. Tabi herkes için henüz olmazsa olmaz bir özellik değil.

Bu arada Note 9 Pro'nun da diğerleri gibi fiyatı git gide artıyor. 128 GB almak isteseniz 64 GB 'lık Mi Note 10 Lite'ın fiyatına geliyor. Hem AMOLED ekrana sahip eğer isteniyorsa hem de kamera dizilimi daha sorunsuz. Yani toz kaçma vs açısından.

Amazon'un iadesi daha iyi oradan alalım desek orada da biraz daha pahalı olabiliyor. Gerçi buna değer elbette ama işte :)

Yazılımda ufak tefek sıkıntılar olduğu söylense de ben Miui'a biraz güveniyorum. Güncellemeler ile çözeceklerdir mutlaka.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı