Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Realme 7

Benim için kamerası çok önemli şu anda çektiğiniz fotoğraflarda herhangi bir sorun var mı acaba hem arka ana kamera hem ön kamera olarak performans nasıl örnek olarak rica etsem fotoğraf paylaşabilir misiniz güncelleme öncesi ve sonrası olarak.

Galiba yanlış ifade etmişim. Buradaki kötüden kastım kalite olarak değildi. Örnek verecek olursam mesela ön kamerada iken yüz pruzsuzlestirme açık iken sanki kamerada ping var gibi görüntü çok az da olsa geç geliyordu ve kasıyormuş hissi yaratıyordu ama güncellemeden sonra bu büyük ölçüde düzeltilmiş.
Çok fotoğraf çeken birisi değilim ama bu fotoğrafı güncellemeden önce çekmiştim. HDR ya da chromeboost açık değil. Benim hoşuma gitti.

IMG20201230172411_00.jpg

Gayet güzel bir fotoğraf gece bir çekim örneği atabilir misiniz acaba gece modu açık ve kapalı olarak rica etsem

Teşekkür ederim son olarak performans kamera oyun performansı arayüz ve pil hakkında bir özet geçmenizi istesem deneyimlerizi aktarır mısınız
Bundan gerçekten memnun kaldım bundan ise memnun kalmadım dediğiniz özellikler var mı?

90Hz ekranda 60 FPS Wild Rift oynadım. Herhangi bir kasma ya da ısınma ile karşılaşmadım. Arayüzü çok akıcı 90Hz farkını hissettiriyor. Arayüzde klasör açarken bazen kasıyor gibi oluyor ama geri dönüp yine klasör açtığımda kasma olmuyor. 1kez telefonda bayağı uğraşıp 50'den 20'ye şarjı indiğinde arayüz kasmaya başladı çok uğraştigimdandir diye düşünüp şarja taktım ve 100 olduğunda hala kasıyordu ama 99A indiğinde kasma geçti. Bu dediğim olay 2 %100 şarj önce oluyor. Yani son 2 defadır böyle bir sıkıntı yapmadı. Şarj konusuna gelecek olursak beni evde boş boş otururken 1 gün idare ediyor. Üniversiteler açıldığı zaman (umarım) 2 günü çıkartır diye düşünüyorum.

Kasma konusunu pek anlayamadım da acaba nasıl olduğunu biraz daha açabilir misiniz yani şarj düştüğünde çoğu telefonda kasmalar yaşanabiliyor

Kasma konusunu pek anlayamadım da acaba nasıl olduğunu biraz daha açabilir misiniz yani şarj düştüğünde çoğu telefonda kasmalar yaşanabiliyor.

Kasmadan kastım küçük takılmalar. Evet şarj düşünce çoğu telefonda oluyor ama şarjı %100 yaptıktan sonra da olması beni biraz endişelendirdi. Hatta telefonu yeniden başlatmıştım ama duzelmemisti. Daha sonra şarj 99A düşünce kasma geçti. Niye olduğuna anlam veremedim.

Yazılımsal bir durum olabilir fakat kullanım deneyimini çok etkileyeceğini sanmıyorum bunun gibi meblalar verilince telefon almak gerçekten çile oluyor ve en güzel performans alabileceğimiz cihazları almak istiyoruz bu kadar soru sormamdan ötürü kusuruma bakamayın lütfen hep kararsızlıktan dolayı işlemci olarak çok güçlü olduğunu gördüm siz gönül rahatlığı ile Realme 7'yi tavsiye edebilir misiniz?

Yazılımsal bir durum olabilir fakat kullanım deneyimini çok etkileyeceğini sanmıyorum bunun gibi meblalar verilince telefon almak gerçekten çile oluyor ve en güzel performans alabileceğimiz cihazları almak istiyoruz bu kadar soru sormamdan ötürü kusuruma bakamayın lütfen hep kararsızlıktan dolayı işlemci olarak çok güçlü olduğunu gördüm siz gönül rahatlığı ile Realme 7'yi tavsiye edebilir misiniz?

Bu fiyat bandında gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ama daha önce de dediğim gibi ben şu an alacak olsam Poco X3 alırdım. Böyle dememim sebebi kesinlikle Realme 7'den kaynaklı değil sadece özellikleri bir tık daha iyi ve fiyatları yakın olmasıdır. Her ikisi de pişman etmez.

Realme 7'yi şu anda 2800 lira civarında bulabiliyorum Poco ise 3200 civarında o aralıktaki parayı vermem pek mümkün değil şu anda Realme 7 en iyi tercih gibi gözüküyor

Yeni konular

Geri
Yukarı